Afirmace – milí pomocníci na vaší cestě životem

Dub 26, 2021 | Blog | 0 komentářů

Mluvte sami k sobě mile a laskavě.

Afirmace, neboli pozitivní tvrzení či prohlášení jsou krátké věty, které nám v životě pomáhají cítit se dobře a získat to, po čem toužíme a co si přejeme.

Afirmace ve svém životě používá každý z nás, ale málo kdo si to uvědomuje. Každý z nás k sobě denně promlouvá svým vnitřním hlasem, kterým hodnotíme, řešíme sami sebe, svůj vzhled, své úspěchy či prohry, náladu, své činy, svou buducnost atd. Bohužel, jsou často tato hodnocení nebo myšlenky negativní a neuvědomujeme si, že pak tato tvrzení používáme jako zbraň sami proti sobě. V takovém případě používáme afirmace, ale které nám ubližují. Co to začít dělat jinak a používat afirmace/prohlášení ve svůj prospěch?

Považuji za velmi důležité věnovat pozornost tomu, jak k sobě denně promlouváme, protože moc afirmací je silná, ať už si to uvědomujeme nebo ne. To co k sobě pronášíme, se vkládá do našeho podvědomí, které pak zásadně ovlivňuje to, co vstupuje do našeho života. Představte si své podvědomí jako úrodnou půdu. Co do ní zasejete, to tam poroste a to pak také sklidíte. Budete li sázet plevel, pak nemůžete očekávat, že vám vyrostou růže. Afirmace otevírá dveře. Je to počáteční bod na cestě ke změně. V podstatě svému podvědomí dáváte najevo, že přebíráte odpovědnost.

Jak správně vytvořit své afirmace a sázet ta správná semínka?

Začínejte slovy Já jsem.

Používejte přítomný čas (neříkejte si, že budu mít novou práci, ale říkejte si s radostí vykonávám práci, která mě baví a naplňuje nebo právě teď ke mně přichází má nová práce).

Používejte kladná tvrzení, to co chcete a ne to, co nechcete (slovo ne naše podvědomí nezná).

Buďte struční, abyste si své afirmace snadno zapamatovali.

Vkládejte do afirmací slova citu či pocitu (př. šťastně, radostně, příjemně, klidně, hrdě, vyrovnaně, láskyplně, jistě, nadšeně, upřímně….

Dodávejte slova „něco lepšího“. Tím dáváte najevo, že nelpíte přímo na konkrétní věci, či situaci, ale necháváte prostor „univerzu“ zajistit pro vás to nejlepší (př. prožívám radostné chvíle na dovolené na Krétě, nebo na nějakém lepším místě).

Kdy afirmace používat?

  • Když potřebujete dosáhnout nějakého cíle,
  • k  překonání negativních myšlenek
  • kdykoli se objeví pochybnosti
  • Když se chcete cítit lépe nebo skvěle
  • Když chcete být pánem svých myšlenek a pocitů
  • Kdykoliv chcete a je vám to příjemné

Jak s afirmacemi pracovat? Nejlépe pravidelně a každý den. Já osobně afirmace nejčastěji používá ráno při probuzení, když se chci naladit na nový den a večer před spaním.

TIP: Afirmace si můžete napsat na počítač, na pozadí nebo spořič obrazovky. Mít je v kapse, peněžence, nalepit si je na lednici, zrcadlo, v mobilu, mít kartičku s afirmací na pracovním či nočním stolku, vyvěšené na WC, v koupelně, každý den si je psát na papír… kdekoli, kde je budete mít často na očích. Fantazii se meze nekladou.

DŮLEŽITÉ:

Aby afirmace fungovaly, musíte z nich mít dobrý pocit a hlavně jim musíte věřit. Pokud cítíte rozpor mezi tím, v co vnitřně věříte a tím, co říkáte, nebude to fungovat. Musíte být v souladu.  

Dám příklad. Toužíte zhubnout, protože máte 15 kg nadváhu. Pokud si budete říkat afirmaci „Jsem krásná a hubená“ asi se vám váš vnitřní kritik vysměje a vy se budete cítit ještě více hloupě a pod psa. V takovém případě je lepší si vytvořit například afirmaci „ Každý den se přibližuji své ideální váze.“ nebo „Jsem den ode dne štíhlejší a ctím se lépe.“

TIP: Můžete také použít například afirmace začínající na „Jaké by to bylo….“  „Jaké by to bylo být štíhlá a pevná?“ Pokud toto vašemu mozku řeknete, pak se automaticky přenese do krásných pocitů a představ, kdy jste štíhlá, vy nebudete mít špatný pocit a získáte větší motivaci se sebou něco dělat.

Nezapomeňte, že afirmace jsou jako semínka zasazená do země. Trvá nějaký čas, než vyrostou do celé své krásy. Žádná květina nevyroste během pár dní, ale výsledek pak stojí určitě za to. Skvělé na tom všem je, že myšlenky a afirmace si můžeme vybírat. Jen MY sami nad nimi máme moc a kontrolu. Já osobně jsem se rozhodla, že si budu volit ty afirmace, které mi pomáhají. A co vy?

PS: Zaujaly vás afirmace a chcete se dozvědět více?  Stáhněte si Zdarma níže

Mějte nádherný den

Dáša Křiklanová

Pomáhám lidem mít život ve svých rukou.

Citát: „Afirmace jsou jako semínka zasetá do země. Nejprve vyklíčí, potom zapustí kořínky a pak si půdou razí cestu vzhůru. Nějaký čas trvá, než ze semínka vyroste rostlinka. S afirmacemi je to stejné – nějaký čas trvá, než od prvního prohlášení dospějete k výsledné manifestaci. Buďte trpěliví.“(Louise L.Hay)