Buddhův úsměv v sobě má kouzlo, sílu, která se přenáší na lidi.

Je zajímavé, že většina mystických či božských „představitelů“ se neusmívá. Naopak jsou přísní, zachmuření, zadumaní či mají výraz utrpení.

Buddhův úsměv ale opravdu dokáže kouzlo s každým z nás. Je totiž velmi nakažlivý a dokáže ve velmi krátké době (několik minut), změnit stav vaší mysli i vaše pocity. 

Buddhův úsměv se také využívá při různých cvičeních Qi Gong (Čchi Kung).

Používejte tuto jednoduchou techniku i vy. Můžete jí dělat kdykoliv, kdekoliv.Stačí si Buddhův úsměv nacvičit a pak si ho zanechat na tváři. Stačí, když jemně zvednete koutky svých úst nahoru a vytvoříte na rtech téměř neznatelný úsměv. A pak ho jen stále udržujte.

Uvidíte, že se vám již po pár minutách zlepší nálada. Budete vidět vše kolem lépe, bude se vám zdát vše příjemnější. Po nějakém čase dostanete chuť tento pocit předávat druhým. Začnete se tak chovat.

Budete jednat tak, že lidé se s vámi budou cítit dobře. Po několika dnech budete pozorovat podobný úsměv na tvářích lidí, se kterými trávíte delší čas. Tento typ úsměvu je opravdu kouzelný. Spekuluje se o tom, že jeho kouzlo znali přední a vysoce postavení lidé. Stačí se podívat na fotky. Dalai Lamy či buddhistických mnichů.

Stejný úsměv mají lidé, kteří se dlouhou dobu věnují duchovnímu životu. Znal kouzlo tohoto úsměvu i Leonardo da Vinci? Je to snad důvod, proč jeho Mona Lisa je nejslavnějším obrazem všech dob?

Jedno Irské přísloví praví: „Bůh ti dal tvář. Smát se musíš sám.“

Mějte nádherný den Dáša

zdroj textu Buddhův úsměv – WWW.BYYOU.CZ

Stáhněte si mé EBOOKY ZDARMA

NOVÝ EBOOK TAJEMSTVÍ MOTIVACE Nyní jen za 49 Kč

EBOOK MALÝMI KROKY ZA VELKÝMI SNY – Jak malé kroky mohou změnit Váš život – nyní v akci.