LEDEN – 21.12. –  20.1. vodní BUVOL

Od 21. prosince nastává období pod nadvládou silného, statného, poctivého, odpovědného, houževnatého a vytrvalého Buvola. Měsíc v Buvolu, kdy slavíme pohodové a krásné vánoční svátky, bude ve znamení tradic, poctivé práce, disciplíny, odpovědnosti, mravních zásad a času s rodinou.

Leden je jakési startovní pole a jak se říká, start ovlivňuje konce závodu. Tedu u nás zejména konec roku. Čím lepší start se Vám povede, tím lepší výsledky můžete očekávat. Buvol přináší energii síly vytrvalosti a pevné vůle. Je tedy opravdu ideální období k tomu naplánovat si celý rok dopředu.Nezapomeňte si do plánu zahrnout ideálně všechny oblasti vašeho života, aby se rozvíjely ve vzájemné rovnováze. Leden prostě a jednoduše využijte zejména k přemýšlení a plánování. Ideální čas na vytvoření nástěnky snů. Jen pozor, plán na papíře je jedna věc, ale pak je třeba k realizaci aktivita a naše přičinění se.

Co si Buvol usmyslí, to dokáže, je tedy skvělé období na dotažení všech restů. Buvol má rád ve všem pořádek, je tedy nejvyšší čas na předvánoční úklid. V tento čas se ale také mohou hroutit rodinné vazby a vztahy, které už nejsou delší dobu v harmonii. Pozor na možné výbuchy emocí či možné rozchody, Buvol je velmi trpělivé zvíře, když ale jeho pohár trpělivosti přeteče, stává se z něj nekontrolovatelný uragán a nic ho nedokáže zastavit. Raději nikomu neříkejte co, kdy a jak má udělat.

Toto období je především také o odpovědnosti, disciplíně, poctivé práci, houževnatosti, poctivosti a tradicích.  Buvol nesnese, když na něj někdo tlačí a to zejména v nočních hodinách, proto v toto období raději na nikoho netlačte a nedorážejte, veškeré hádky, nedorozumění, výměny názorů nechte až na ráno, kdy to lépe ustojíte. Buvol také potřebuje čas a prostor jen pro sebe, dopřejte si proto v tomto období dostatek času sami na sebe, nechte o sebe pečovat, zavřete se s dobrou knihou, či hudbou, jděte si zacvičit…

Ke své spokojenosti Buvol potřebuje pevné zázemí a urovnané rodinné záležitosti. Nemá moc rád módní výstřelky, je velmi konzervativní, proto v tomto měsíci nečiňte žádné velké změny, ale držte se svých starých zvyklostí. V tomto období jednejte přímo, používejte logiku, jděte hned k věci a buďte struční. Buvol nemá rád lichotivé a podbízivé řeči, s takovýmto chováním nic moc nezmůžete, ba naopak. Velmi ctí mravní zásady, proto se nesnažte o žádnou nekalost, se zlou se pak potážete. Budete-li v tomto období tvrdě, zodpovědně a poctivě pracovat, úspěch Vás nemine.

Užijte si toto krásné vánoční období. Ale pozor,  v lednu je nejvyšší čas, abyste si pořádně promysleli své plány na nadcházející rok, ať s nimi v dalším období pod nadvládou Tygra, můžete vyrazit směle k cíli.

 ÚNOR – 21.1. –  18.2. dřevěný TYGR

21.1. začíná podle čínského kalendáře měsíc pod vládou dřevěného Tygra.Čas pod vedením Tygra je velmi dynamický, překotný až agresivní. Může se stát, že čas je jaksi proti nám. Nestíháme schůzky a to, co jsme slíbili. Je to velmi rychlé období plné aktivity a činorodosti. Ostatně měli bychom toto patřičně využít, protože příležitosti, které jsou kolem nás, už nikdy přijít nemusí. Tygr je dobrodružná povaha, takže žádná nuda v tomto období nebude hrozit. Počítejte s tím, že tento měsíc si asi moc neodpočinete a nebudete moc stíhat. Pozdní příchody a opomenuté schůzky nebudou výjimkou. Můžete být také více unáhlení, sliby nebudou mít valnou váhu. Bude to výbušné, bojovné a odvážné období.

V tomto období bychom měli naplno rozjet všechny svoje aktivity. Energie Tygra je velmi razantní, agresivní a rychlá. Dobré je využít ji k něčemu, co na daném projektu potřebujeme udělat rychle a důrazně = prorazit. Nemusíme u toho moc přemýšlet a řešit jak začneme, neřešit detaily. Prostě začít a nepřemýšlet, jak to dělám, vrhnout se do toho, s co největší silou a vervou. Tygra nesmí nic zastavit – může to být trochu i chaos, ale to nevadí, prostě to musíme dělat. V tomto období nevadí ani případné chyby, v tom velkém chaosu budou bezvýznamné. Důležité je, abyste se uměli v tomto období rychle rozhodovat. V tomto měsíci by také mělo přijít tvoření nových nápadů, kreativita, všechny projekty rozjet naplno. Nyní je prostě čas ZAČÍT, co a jak dál nechte až na další vládce. Tygr se pohybuje mocným skokem, proto máte šanci se posunout rychle kupředu ke svým cílům. Tento čas je také ideální na brainstormingy a vymýšlení nového.Zklidnění v tomto měsíci naleznete v přírodě na dlouhých procházkách, ideálně kolem vody. Ve vašem interiéru by již neměla být ani památka po Vánocích a mělo by zde být již patrné nadcházející svěží období Jara.

Tygr má rád dobrodružství, rád riskuje a miluje rozmanitost, když se neustále něco děje. Proto můžete hodně získat, anebo také hodně ztratit, záleží na okolnostech. Rozhodně se ale nudit nebudete. Někdy si lidé budou skákat do řeči, mohou rychleji mluvit, než přemýšlet. Tygr je také nepříjemný šťoural, hned a bez okolků Vám řekne, co si myslí a nebere si žádné servítky. Netrapte se tím. Společnost může být více podrážděná a výbušná. Nenechte se hned tak vytočit a berte vše s chladnou hlavou. Mezi partnery to nyní také může hodně jiskřit, obzvlášť tam, kde to moc nefunguje. Neberte si partnerovu výbušnost osobně, jen ze sebe musí dostat tuto agresivní energii ven. Uzavřená přátelství, ale i obchodní spojení, nemusí dlouho vydržet. Na druhou stranu některé nápady mohou být tak revoluční, že mohou zachránit beznadějné a skomírající podniky, avšak vztahy i situace.   Dostanete tak ven silnou negativní energii a bude zase hned lépe.

 

BŘEZEN – 19.2. – 19.3. – dřevěný ZAJÍC

Od 19. února přebírá po dravém Tygrovi štafetu další zvíře čínského zvěrokruhu, kterým je ZAJÍC. Zajíc je v Číně symbolem štěstí a dlouhověkosti. Miluje svoji noru, domov, zázemí. Období pod nadvládou Zajíce bývá většinou klidné, příjemné a šťastné. Hlavním tématem tohoto měsíce (období) bude tedy domov, péče o něj, rodina, společnost, pohoda. Je tedy nejvhodnější období k tomu, abychom si zútulnili svůj byt, vyčistili ho, uklidili, pořádně vyvětrali, vyzdobili si interiér jarními dekoracemi a vlili do něj novou svěží jarní energii. Zbavte se starých a nepotřebných věcí, které s sebou nesou starou a těžkou energii, zbavte se všeho rozbitého,nefunkčního a vytvořte prostor pro nové, svěží. Nezapomeňte na čerstvé květiny. Zajíc je nejšťastnější a nejodvážnější zvíře, když se jedná o domov a rodinu, ale také svoji firmu. Je laskavý, pečlivý, chytrý, slušný, společenský, toužící po klidu a harmonii.

Tento měsíc je vhodný na uzavírání míru, příměří a řešení starých sporů. Měli bychom se umět domluvit v klidu a vždy najít nějaké rozumné řešení pro obě strany. Zajíc rád uspořádává u sebe doma společenská setkání pro své přátele a chlubí se svým harmonicky zařízeným domovem. Využijte těchto energií a pozvěte své přátele, buďte dobrým hostitelem a buďte tento měsíc hodně ve společnosti a mezi lidmi, určitě vezměte také svého partnera. Užívejte si zábavu, uvolněnost, společnost, pohodu, dobré jídlo a pití a dobrou náladu. Zajíc má za úkol zpracovat a prozkoumat, čeho jste až dosud dosáhli a vše hezky rozpracovat. Nyní musíme trochu zpomalit a udělat si ve věcech dalšího postupu pořádek a popřemýšlet, jak dál. V tomto období bychom se měli věnovat hodnocení procesu a upravování a napravování chyb. Můžeme být více lenošiví a požitkářští, jelikož Zajíc miluje dobré jídlo, pití, ale také zahálku.  Ale zase pozor, aby Vás to nesvádělo k zanedbávání svých povinností.

Jeho velká síla spočívá v tom, že se z  každé situace dokáže velmi rychle dostat, díky své přirozené intuici. Má silný čich na průšvihy a dokáže z nich i před nimi velmi rychle kličkovat díky reálnému zhodnocení situace. Nemá rád konflikty, proto se nedere na přední místa a na výsluní, ikdyž o něm tajně sní. V tomto období je čas na pomoc a péči o druhé, naši rodinu, okolí. Zajíc velmi rád pomáhá druhým a stará se o ty, kteří to potřebují. Toto období je také ideální pro vytvoření nebo hledání nového domova, stěhování či rekonstrukci bytu či domu, mělo by Vám to jít jak se tak říká od ruky.

Zajíc miluje pohyb, rozhýbejte po zimním období svá těla, vyrazte na cvičení se svými přáteli, choďte na procházky, do přírody, buďte v pohybu.

Energie Zajíce jsou hodně o nitru, vnitřku, interiéru, vnitřním zázemí. Je to ideální období  pro hledání nebo vytváření nového domova či stěhování, dělání rekonstrukce, vytvoření si doma i v kanceláři takového zázemí, které nás bude dobíjet další energií pro postup vpřed.  Potřebujete li posilu týmu, pak je vhodná doba na přijetí nových lidí. Pokud plánujete rekonstrukci, nyní je nejvyšší čas si udělat minimálně plán rekonstrukce –  co budete potřebovat, sehnat řemeslníky, barvy, materiál, jak to chci dělat, sehnat …

DUBEN 20.3. –  19.4. dřevěný DRAK 

Od 20. Března usedá na pomyslný trůn nejsilnější a nejmocnější zvíře čínského zvěrokruhu DRAK, který s sebou přináší, vznešenost, schopnost vidět do dálky, velkorysost, ale také naivitu. Drak je znamením důstojnosti a síly a také je neustále v pohybu. Silnou stránkou Draka je vidět věci z velké výšky, mít velké plány, vize, dělat velkolepé věci, úspěšné projekty. Je to velký inovátor a vizionář, dokáže vidět věci daleko dopředu a v celkovém vhledu. V tomto období dojde opět k přívalu silné energie. Měli bychom se opět rozjet a využít tuto energii a toto období na maximum a vše dělat ve velkém. Zaměřte se na svoje cíle a plány, podpořte expanzi a rozvoj.

Nastává tak silné období pro velkorysé, neotřelé, inovativní a odvážné projekty a plány. Sněte a mějte velké cíle. Drak dodává vždy obrovský příval nové a silné energie, nadšení, elán, optimismus a také dobré zdraví. Toto období Vás bude tlačit neustále kupředu. Většinou to bývá šťastné a štědré období, jen doporučuji si hlídat, aby Vás vaše velkorysost a naivita, kterou s sebou Drak nese, nestála zbytečně moc peněz :-).

Drak se velmi rád vzdělává, často ale lítá s hlavou v oblacích a vytváří si svůj imaginární svět. Toto období určitě využijte pro vzdělávání, četbu knih, odborných článků, časopisů,  práci na sobě. Drak má silně vyvinutou intuici, věnujte tedy pozornost svým pocitům a vnitřnímu vedení, a řiďte se svým srdcem. Využijte tento čas na oddělení toho, co je pro Vás v životě či práci dobré, co Vám slouží, co Vás posouvá k Vašim cílům a co Vám neslouží a odebírá Vám energii, to ze svého života vyjměte. Nyní je nejlepší čas zbavit se toho, co nám už neslouží.

Toto období je ideální čas na využití či vyzkoušení nějaké nové kreativní činnosti. Drak vždy míří vysoko a za své ideály, názory a plány umí také patřičně bojovat, je opravdu silný protivník. V tomto období by obchody a práce měly jít lehce a také peníze by se měly vydělávat snadněji. Toto období je velmi vhodné pro jakékoli nové začátky, nový projekt, obchod, uzavírání sňatků, které mají dobrou perspektivu.

Slabší stránkou Draka je to, že nevidí a nevnímá detaily, což ve spojení s letošní silnou energii ohně, bude v tomto období ještě zesíleno. Bude tedy potřeba si tento měsíc detaily více hlídat, ať nepřehlédnete něco důležitého. Drakovi je také vlastní tvořivost, intelekt a úspěch. Nemá z ničeho strach, proto si občas zariskuje a často vyhrává. Pozor na případné citové projevy v tomto období – v lásce Drak neumí moc chodit, jde rovnou na věc, bez okolků, jeho projev může být hrubšího kalibru. Drak také rád říká, co si myslí bez jakýchkoli příkras, pozor tedy, ať nechtěně neraníte něčí city. Draka se dokáže hodně rozzuřit i kvůli maličkosti, mohou tedy nastat velmi bouřlivé situace, pohromy a neštěstí a to nejen mezi lidmi, ale také v přírodě. Nalaďte se proto raději na jeho nadšení, sílu a pozitivní náhled na svět. Využijte nové příležitosti a vyhýbejte se bojům a sporům.

Vládne nám stále období energie dřeva – tedy velmi aktivní energie plná tvořivosti, kreativity, nápadů, růstu a nových začátků. Choďte často do přírody, hodně větrejte, věnujte velkou pozornost květinám, rostlinám stromům. Mějte doma hodně květin, hlavně těch čerstvých, kvetoucích. Je také čas na přesazení stávajících květin. Buďte také hodně s dětmi, hrajte si s nimi, věnujte jim svou pozornost. Využijte potenciál této kreativní, originální a aktivní energie ke svému růstu a expanzi v osobním i pracovním životě.

KVĚTEN – 20.4. –  19.5. ohnivý HAD

Od 20. Dubna začíná období pod záštitou HADA, který usedá na pomyslný trůn po nejsilnějším a nejmocnějším zvířeti čínského zvěrokruhu Drakovi. Období pod nadvládou Hada může být celkem náročné, stejně tak, jako je náročný sám Had – moudrý, elegantní, mocný, intuitivní, sečtělý introvert. Ale současně s Hadem nastupuje také období „ohně“ – tedy tepla, štěstí a radosti. Toto období nás bude více nutit do přemýšlení a důkladného zvažování, takže je čas obrátit se sám do sebe, ohlédnout se zpět za letošním rokem a zhodnotit, jak se nám daří. A je také čas se pomalu připravit na aktivní období, které bude následovat hned po Hadovi – tedy na období Koně.

Had má rád, když jsou věci správně, když je vše tak, jak má být  – kvalitní, jasné přesné. Nemá rád lsti, lži, nepoctivost a hloupost, to pak nekompromisně „startuje“. Proto se v tomto období raději vyvarujte lží a podvodů. Had miluje noblesu, hloubku a kvalitu, dopřeje si tedy v tomto období dobrou, klidně luxusní, večeři, nevšední zážitky, nešetřete na sobě, jelikož Had musí mít vše nejlepší, nejkvalitnější, nejnovější ať to stojí, co to stojí. A hlavně musí to mít kvalitní obsah i formu. Had miluje umění, módu, krásu, drahé a kvalitní věci, takže v tomto období je nejvhodnější čas na návštěvu módní přehlídky, či pořízení si nějakého nového „módního kousku“ do vašeho šatníku. I Váš domov by měl toto vše odrážet – krásu, luxus, noblesu, módu, umění. Udělejte si radost nějakým uměleckým skvostem. Prostě, vše by mělo být tak nějak „na úrovni“.

Had se snaží najít společnou řeč a domluvit se. Když to ale nejde na úrovni a po dobrém, dokáže být velmi krutý. Had spoléhá se hlavně na svůj úsudek, který bývá k překvapení ostatních vždy správný. Dejte si také pozor na hazard nejen finanční, ale i citový, mohli byste o hodně přijít. Možná přibude hodně žárlivých scén, Had je majetnický a žárlivý. Buďte opatrní a nedrážděte moc svého partnera. Nicméně Had má velké pochopení pro lásku a milostné chvíle a rád si užívá sexuální radovánky. Had velmi rád čte, je to opravdový knihomol, dopřejte si do své knihovny pár nových knih.

Každá mince má však dvě strany, navenek společenský Had je ve svém nitru silný introvert – nejraději si vše řeší sám, ve svém nitru. Navenek bývá Had veselý, ale uvnitř člověka dochází k velkému psychickému vypětí. Pozor tedy v tomto období na případné depresivní nálady a uzavírání se do sebe. Silná energie Ohně může také svádět ke zvýšené konzumaci alkoholu či drog.  Na pozoru by se měli mít zejména Ti, kteří znají svůj astroytp a mají v sobě silnou energii Hada.

Had tíhne k tradicím a morálce, bývá velmi citlivý a potřebuje mít silné rodinné zázemí. Had je navenek velmi společenský – určitě se věnujte hodně rodině, přátelům. Je vhodný čas na pořádání oslav, večírků. Choďte ven, do společnosti, prožívejte radostné období.  Má vyvinutý šestý smysl, který je neocenitelný. Zkuste ze sebe vydat v tomto období to nejlepší, odmění se Vám pak nespoutanou láskou.

S Hadem nastupuje pomalu vláda energie Ohně, které bude sílit. Nastupuje pozvolna období léta, které dle čínského kalendáře začíná 5. Května. Toto období s sebou nese  silné a velmi aktivní ohnivé energie – přichází období světla, radosti, lásky, vášně, zábavy, společenských událostí, oslav, akcí…Oslavte se svými přáteli a rodinou jedno z nejradostnějších období tohoto roku. Je to také velmi příhodné období na zviditelnění se a oslovení velkého množství lidí. Jen je třeba do všeho, co děláte vložit patřičnou energii, vášeň a lásku.

 

ČERVEN 20.5. –  19.6. ohnivý KŮŇ

Od 20. května přebírá vládu ohnivý KŮŇ po introvertním a elegantním Hadovi. Je na čase se zase pořádně rozhýbat 🙂 a jít vstříc svým plánům a snům.

Toto období bude veselé, bezstarostné, radostné, emotivní, impulsivní, volné plné pohybu a akce. Vše bude v neustálém pohybu, akce by měla střídat další akci. Bude to taková rychlá jízda, kde nebude moc prostor pro odpočinek a zamýšlení se, toto období nás může stát více energie, můžete se tedy občas cítit vyčerpaní. Kůň stále někam spěchá, velí nám postupovat stále kupředu, není čas na plánování, váhání nebo velké přípravy. Pokud budeme stíhat toto zběsilé tempo, na konci nás pak čeká odměna, Kůň bývá velice úspěšný. Kůň je velký vůdce, dokáže na sebe upoutat pozornost a dokáže strhnout davy. Takže pokud třeba podnikáte, nebo chcete něco rozjet, nebo máte skvělý nápad, nyní je ten nejvhodnější čas na reklamu, na to dát o sobě pořádně vědět světu. Teď je ten nejvhodnější čas zviditelnit se.

Obchody by měly jít lehce a hladce, nic by neměl být problém, jen pozor aby nenastal rychlý pád. V tomto období může chybět pocit zodpovědnosti, můžete mít tendenci neřešit a nevidět detaily. Svoboda a volnost jsou hlavní témata tohoto měsíce. Velká volnost může způsobit také nějaký ten průšvih u jinak velmi zodpovědných jedinců. Dávejte si tedy pozor na různé večírky a společenské výlety bez partnera, nemuseli byste se udržet na uzdě a udělat nějakou tu hloupost J a to za to přeci jen nestojí J. Pozor také na uzavírání smluv, raději si její text přečtěte několikrát.

Kůň si rád jde za svým, je statečný, odvážný, cílevědomý, rychle se rozhoduje a má silný tah na branku, využijte tedy toto období pro start nových věcí, či splnění si vašich snů či plánů. Kůň je rozhodný, ale také netrpělivý, takže se nedivte, pokud vy,nebo někdo ve vašem okolí, bude ztrácet trpělivost. Kůň miluje pohyb –  vyrazte si se svými přáteli a zatancujte si, nebo se věnujte vašim oblíbeným sportům. Vyrazte do přírody. Nesnažte se v tomto období nikoho svazovat ani k sobě poutat, může začít kopat kolem sebe a utéci. Volnost si užívejte v přírodě, s přáteli. Kůň miluje společnost a rád řeční, pořádejte posezení s kamarády, radujte se a dopřejte si uvolněnou atmosféru.

Kůň má také velmi silné ego, takže tento měsíc se více než jindy může hlásit o slovo. Ale na druhou stranu má kůň také velké charisma, takže okouzlujte svým šarmem a buďte sami sebou.

ČERVENEC – 21.6. –  21.7. ohnivá KOZA

Od 21.června přebírá vládu na pomyslném trůnu KOZA, která nastupuje po nejaktivnějším znamení čínského zvěrokruhu Koňovi. Čeká nás období ve znamení romantiky, krásy a lásky, ale také přecitlivělosti a vrtkavosti. Buďte pozorní, pečujte o svou rodinu, o své blízké, projevujte city a oddejte se zájmu o umění, harmonii a o vše, co je krásné.

Obklopte se tento měsíc krásnými věcmi, příjemnými lidmi a užívejte si romantické zážitky, které k létu už prostě patří. Západ slunce na pláži, večeře při svíčkách, tanec, nebo posezení s přáteli je učiněný balzám na citlivou a křehkou duši tohoto znamení – koza Vám pak dá celý měsíc klid, nebude tak „umečená“ a protivná.

S kozou se obtížně jedná, protože je přecitlivělá a reaguje lítostivě, počítejte tedy raději s tím, že lidé mohou v tomto období reagovat o něco citlivěji, než obvykle. Koza také špatně snáší kritiku, proto na ni můžete být v tomto období více citliví, zkuste se také raději vyhnout kritice ostatních. Je pro ni těžké být objektivní a snadno podléhá proměnlivým náladám, snaží se vyhýbat extrémům, nenávidí hádky a nepříjemnosti. Na druhou stranu je štědrá a obětavá a její přátelé se mohou spolehnout, že se k nim nikdy neobrátí zády. Problémy druhých bere vážně a upřímně se snaží pomoci, nyní je tedy výborné období na to podat někomu z rodiny či okolí pomocnou ruku nebo je to ideální období k usmíření a narovnání nefunkčních vztahů. Koza snadno odpouští a má vždy pochopení pro chyby a nedostatky jiných.

Koza potřebuje mít ve svém partnerovi oporu, potřebuje cítit, že je milována a že má ten nejlepší protějšek. Buďte tedy svému partnerovi v tomto období oporou, ujistěte ho, že se na Vás může kdykoli spolehnout. Koza bývá většinou velmi vnímavá a většinou oblíbená i přes svoje „ukňourané“ chování J. Proto se nedivte, pokud tento měsíc vy, nebo někdo z vašeho okolí si bude trošku více stěžovat J a shazovat vinu na někoho jiného, když se něco nepovede. Na kozu se nikdo nedokáže dlouho zlobit, takže by Vám mělo pár stížností projít J. Koza se nerada rozhoduje sama, proto si důležitá rozhodnutá nechte raději na další období.

Koza se umí chovat velice přesvědčivě a dokáže své kouzlo osobnosti využít k tomu, aby prosadila svou, tak toho tento měsíc využijte naplno. Její umělecké založení vyzývá k návštěvám společenských a kulturních akcí. Návštěva kina, galerie, divadla, výstavy nebo přehlídky bude tedy příjemně strávený čas. V tomto období je dobré se hodně věnovat rodině, domovu, vytvářet kolem sebe, láskyplné, harmonické a krásné a stabilní prostředí. Je nejvyšší čas si koupit něco krásného, po čem už delší dobu toužíte. A nezapomeňte obdarovat i své blízké, bude stačit třeba malá kytička J. Květiny by v tomto období neměly chybět v žádném interiéru. Stýkejte se zejména s přáteli, kteří Vás mají rádi a podporují Vás. Právě nastal měsíc radosti, splněných přání a krásy. Užijte si toto romantické a citlivé období naplno.

SRPEN – 22.7. –  21.8. kovová OPICE

Od 22.července nastupuje po romantické Koze hravá a zábavná OPICE. Pozvolna se tedy z romantického období přesouváme do období plného her a zábavy. Období pod nadvládou Opice bude velmi dynamické, rychlé a úspěšné. Měli bychom toto období využívat spíše na dokončování toho, co jsme letos začali. Opice se ráda dere dopředu s novými a neotřelými nápady.

Pozor, nastává jedno z nejdůležitějších období tohoto roku, který je také pod nadvládou Opice. Rozhodně to nebude klidné období, Opice nás bude pokoušet k nějaké činnosti, k hravosti a k touze po nových zážitcích. V tomto období není dobré řešit žádné důležité záležitosti a nepříjemnosti už vůbec ne. Pokud se však nějaký problém objeví, tak ho hned řešte. Opice totiž nerada řeší jakékoli problémy a může mít tendenci od něj utéci. Na problémy pohlížejte jako na hru, kde se můžete něco naučit a navíc vyhrát. Závažnější těžkosti a situace ale raději odložte na další měsíc, pokud to jde, kdy se o to postará zodpovědný Kohout.

Opice se ze všeho nejraději „předvádí“ a hraje si. Dá se říci, že mnohdy hraje divadlo jen pro potlesk a ocenění diváků. Potřebuje neustálé publikum, pak je úžasná a milá. Toto období je tedy vhodné pro ocenění druhých, pochvalu a samozřejmě také pro přijetí ocenění a chválení sebe sama J.

Současně je Opice ale také velmi chytrá, někdy až moc J. Proto si dejte raději pozor hlavně v právnických a obchodních záležitostech, aby Vás někdo nepřechytračil. Dokáže si poradit v každé situaci. Opice je strategická, všestranná, úspěšná a má výbornou paměť. I když má ráda především zábavu, má v sobě také smysl pro řád a pořádek. Finanční záležitosti mívá většinou v pořádku. Problémy mohou však nastat, pokud se jedná o hru nebo hazard – tehdy se může propadnout až do mínusu, takže se raději straňte všech hazardních her.

V tomto měsíci není dobré vsázet na dlouhodobý vztah při seznámení. Opice je sice hravá a vášnivá, ale často je jí jedno s kým si hraje, nebo s kým hraje divadlo. Opice nemá ráda žádné závazky, ale miluje milostné radovánky.

V tomto období můžeme zesíleně využít naši intuici, jelikož se o opici říká, že vidí neviditelné a slyší nevyslovené. Pro toto období pod nadvládou Opice je velmi důležité, aby nás to, co děláme hlavně BAVILO.Takže bavte se, užívejte si radost, léto a zábavu.

ZÁŘÍ 22.8. –  23.9. kovový KOHOUT

Od 22.srpna se ujímá vlády precizní a na detaily zaměřený KOHOUT. Pozvolna se tedy z hravého období pod nadvládou Opice přesouváme do období práce, preciznosti, přesnosti, pochvaly a ocenění. Období pod vládou Kohouta může být tedy plné práce, předvádění, neústupnosti a možného pracovního postupu. Vrhněte se tedy do rutinní práce, která vyžaduje přesnost se zaměřením na detaily, ta Vám tento měsíc půjde nejlépe.

Kohout je nesmírně pracovitý, spolehlivý, čestný, pořádkumilovný rozhodný a puntičkářský. Nastává tedy ideální období pro inventuru, velký úklid, finanční záležitosti, různé systémy, řády, tabulky. Vše musí být na svém místě. Kohout je velmi cílevědomý pečlivý, důsledný a také se rád předvádí a je rád středem pozornosti. Rád chodí také do společnosti, kde se rád ukazuje – to mu dělá velmi dobře. Nyní je tedy skvělé období pro to vyrazit mezi přátele, do společnosti a ukázat se ve své plné kráse.

Kohout vždy musí vypadat upraveně a sladěně, jak ze žurnálu, podle poslední módy. Má velký vkus, smysl pro to, co k sobě ladí a také velký smysl pro detail. Proto umí skvěle nakupovat a ladit věci tak, aby do sebe krásně zapadaly a daly se navzájem kombinovat a to nejen na sebe, ale i do domácnosti. Jen pozor na vaši peněženku, jelikož Kohout se rád natřásá a libuje si ve drahých a značkových obchodech. Tento měsíc můžete mít tendenci více utrácet za hadříky a dekorace do bytu .

Kohout má velmi rád pochvalu a ocenění, je pro něj nesmírně důležitá. A proto také v práci je velmi pracovitý, dělá věci navíc a lépe, než ostatní a to hlavně pro pochvalu a dokonalost odvedené práce. Vydejte tedy ze sebe v práci tento měsíc maximum, mělo by Vám to jít hezky od ruky J.  Kohout rád dotahuje věci do konce, pokud máte nějaký projekt rozpracovaný, nyní je ideální období na to s ním pohnout a dotáhnout jej do zdárného konce.

V tomto období nečekejte moc lidskosti a porozumění. Hádky a konflikty mohou být v tomto měsíci ostřejší, než obvykle, proto se jim raději snažte předcházet. Naopak toto období co nejvíce chvalte a oceňujte druhé a totéž vyžadujte i od druhých.

S energií kovu se nám pomalu blíží také podzim, takže pozor na nachladnutí, chraňte si svůj krk šátkem. Podzim nám také umožňuje třídit právě sklizenou „úrodu“ a zbavovat se všeho, co nepotřebujeme. Je tedy nejvyšší čas začít hodnotit, co Vám uplynulé období přineslo dobrého – to si ponechali a pokračovali v tom, a naopak to špatné pustili a zbavili se všeho s negativní energií. Ponechte si jen to, co Vám přináší radost do života.

Užijte si toto krásné období.

 

ŘÍJEN 24.9. –  22.10. kovový PES

Od 24.září se ujímá vlády loajální, čestný, věrný, inteligentní, velkorysý, pečlivý, spravedlivý, ale také pedantský, pesimistický a cynický PES. Období pod vládou Psa, který je velmi spravedlivý a bojovník za rovnost a svobodu, bude více ukazovat na charitativní a dobročinné akce. Tento měsíc je ve znamení obětavosti, pomoci ostatním a konáním dobra.

Tento měsíc může být ale také velmi rozporuplný, záleží na Vás, jaký typ psa si zvolíte, zda hravé štěně, plné očekávání, nebo starého psa, který má rád svůj klid, řád, rodinu, pelíšek a bezpečí. Donutí Vás také více přemýšlet o opravdových hodnotách, mravní čistotě a vztahu k penězům.  V tomto období můžete být citlivější a vnímavější k okolí, útlaku a křivdám. Jakákoli nespravedlnost Vám nebude dělat dobře. Možná se Vám tento měsíc bude stávat, že budete nezištně pomáhat ostatním, nebo naopak, někdo pomůže rád Vám. Pozor však tento měsíc na nevěru, pes nesnáší zradu.

Tím, že je Pes velmi silný nejen v zásadách, mnohdy má i pevné zdraví, především imunitu. Proto bude dobré tento měsíc napomáhat imunitě a posilovat ji přípravky, které imunitu podporují a harmonizují. Tím se připravíte na následující zimní období a budete více chránění. Je lepší řešit zdraví preventivně a nečekat, až Vás něco skolí J. Pes nemá rád změny, je spíše konzervativní, proto si na toto období neplánujte žádné velké inovace v životě ani doma. Má velký smysl pro rodinu, která je pro psa celoživotním závazkem, proto se tento měsíc věnujte hodně rodině, dětem a rodinným záležitostem.

Pes umí být také pedantský a cynický, je proto možné, že některý kolega, nebo nadřízený, či partner může být toto období malinko jízlivější, pedantský a cynický, nenechte se jimi vytočit, neberte si osobně nejapné připomínky a netrapte se zbytečnými starostmi. Pes se může chovat jako malé hravé štěně, nebo jako starý nepříjemný pes, který má rád svůj klid, řád, svou rodinu a bezpečí. Je vhodný čas podílet se na charitativních projektech a nebo nějakou dobročinnou akci navštívit.

Užijte si toto krásné období plné loajality, pomoci a spravedlnosti.

LISTOPAD 23.10. – 21.11. –  vodní VEPŘ

Od 23. října přebírá vládu citlivý, dobrosrdečný, obětavý, důvěřivý a také naivní vepř. Období vepře je velmi příjemné, jelikož miluje hojnost, dobré jídlo a pití, zábavu, sladký a bezstarostný život. Toto období je jedním z mála měsíců v roce, kdy si můžete užít bezstarostný život plný radosti. Nastolte milou a laskavou atmosféru nejen doma, ale také v práci.

Jeho chuť a radost ostatním pomáhat může vést až k sebeobětování. Dávejte si na to pozor, aby Vás okolí nezneužívalo. Také si dávejte pozor na různé podvodníky, velice lákavé akce a nabídky na půjčky nebo nákup zboží. Lehce byste mohli někomu naletět – vepř je velmi důvěřivý a poctivý a nemůže pochopit, ani odhalit, že by ho mohl někdo chtít podvést. Proto si v tomto měsíci nechte v důležitých finančních záležitostech a transakcích raději poradit.

Vesměs je to šťastné zvíře, které si nepřipouští nepříjemnosti nebo problémy. Vždy se snaží s každým domluvit po dobrém a nastolit harmonii. Problémové situace se tedy v tomto období snažte řešit spíše bezkonfliktně, mírumilovně a co nejlidštěji.  Vepř se nerad hádá, nemá rád napjatou atmosféru, má z takové energie problémy se zažíváním a s přísunem potravy. Takže se nehádejte a nedělejte si zbytečné starosti. Užívejte si pohodu, radost a dobré jídlo a pití J.

V každém okamžiku, ale i v každém člověku vidí vždy tu lepší stranu mince. Někdy dost neobjektivně. Věc si rád přikrášluje a maluje v krásnějších barvách, než je skutečnost. Vepř velmi rád pomáhá a proto je v tomto období ideální se zúčastnit nějaké charitativní akce, někomu pomoci, určitě Vám to přinese krásný pocit a také radost. Vepř také miluje společnost, takže si užijte společenské akce, přátele….Vepř je velký labužník a jedlík. Náladu si zlepšuje dostatkem jídla a pití, ale také sexem. Požitek je zkrátka heslem tohoto měsíce. Pozor ale, abyste to moc nepřeháněli, lehce můžete upadnout až na dno a dost těžko se z něho dostává. Také potřebujete mít pocit, že je účet v plusu. Vepř se nikdy se nesmí vydat z posledního, to se pak stresuje a bývá to u něj začarovaný kruh. Užívejte si dostatek radovánek, bezstarostnosti, ale raději všeho tak, na kolik máte.

Užijte si toto krásné pohodové období. Jen pozor na prostydnutí.

PROSINEC  22.11. –  20.12. vodní KRYSA

Od 22.listopadu se ujímá vlády rychlá, aktivní, přátelská, společenská, upovídaná, ale také manipulativní Krysa. Toto období bude zaměřené na rychlost, aktivitu, obchody, informace a komunikaci. Tento měsíc bude přát především obchodním, finančním a investičním záležitostem.

Využijte toto období a choďte do společnosti, za zábavou, krysa miluje lidi a velmi ráda s nimi komunikuje a povídá. V tomto období můžete přijít k velkému bohatství, jen pozor, ať nejste příliš ukvapení a vše si patřičně promyslíte. Je to také ideální období na uzavírání obchodů a obchodování – Krysa je výborná obchodnice. Umí však také s kýmkoli nebo čímkoli manipulovat, tak buďte raději ve střehu J. Pozor také na to, že Krysa velmi ráda nakupuje a tedy i ráda utrácí, ale většinou si umí peníze zase velmi rychle sehnat. Může také docházet k více hádkám, nedorozuměním či neshodám, nemělo by to však být nijak dramatické.

Krysa se ráda vzdělává, takže čtěte, navštivte nějaký kurz či seminář. Miluje rodinu, pro tu by se rozdala, bude tedy dobré trávit hodně času se svými blízkými a užívat si pohodu a jejich přítomnost. Navíc nás čeká období Vánoc, kdy bychom měli hodně času trávit se svou rodinou a svými blízkými.

Krysa si umí vždy prosadit svou, je velmi cílevědomá. Vše ji musí plynout, nemá ráda překážky, či zastávky na cestě, to pak bývá nepříjemná a netrpělivá – fronty, zácpy, kolony jsou její velkým nepřítelem. Ráda si dělá zásoby, tak nezapomeňte nakoupit, ať máte všeho dostatek. V tomto období se snažte co nejvíce, zařídit, zjistit, vyhledat, našetřit, mělo by Vám to jít velmi lehce a snadno, v tomto je totiž Krysa opravdu jedinečná. Využijte její energii na nakupování a shánění dárků pro své blízké.Užijte si toto krásné předvánoční období.

 

Chcete znát, jaké energie ovládají přímo Vás? Nechte si zpracovat svůj OSOBNÍ ASTROTYP.

 

 Čerpáno ze zdroje časopis sféra – článek od Dagmar a Jiřího Černákových a kalendář Feng shui 2014 od manželů Černákových