INSPIRATIVNÍ PŘÍBĚHY

Dub 26, 2021 | Blog | 0 komentářů

Příběhy lidí jsou pro mě velkou inspirací a motivací. Často ale známe jen vrchol ledovce. Známe a vidíme už jen to pozlátko – jejich ÚSPĚCH, který se jim podařil.

Málo kdo z nás už ale ví, že mnoho z nich nemělo v životě zrovna na růžích ustláno, že jejich začátky byly často těžké a spojené s neúspěchy.  A přesto se dokázali prosadit, nenechali se odradit často těžkými životními zkouškami.  Měli svou vizi, své silné PROČ, a proto jsou dnes tam, kde jsou.  Kdyby neměli silné PROČ, pak by to pravděpodobně na své cestě mnohokrát vzdali a nechali se odradit lidmi, životními okolnostmi a překážkami, které na své cestě museli zdolat.

Moc ráda sdílím pár inspirativních příběhů lidí, kteří jsou pro mě osobně velkou inspirací.

Emil Zátopek :

Náš nejslavnější běžecčasto slýchal, že nic nedokáže. Odborníci ho sráželi tím, že nemá žádné předpoklady a má neúčinný styl. Měl podle nich špatný odraz a upracovaný styl běhu, otáčel hlavou, obličej měl pokřivený námahou, čímž si vysloužil přezdívku Emil Hrozný nebo Česká lokomotiva. Zátopek trénoval za každého počasí, za deště i sněhu. Běhal se svojí manželkou na zádech. Na nohou míval často místo běžeckých bot vojenské kanady, aby při závodech získal pocit lehkých nohou. A výsledek? Emil Zátopek byl prvním člověkem na světě, který zaběhl 10 km pod 29 minut a 20 km pod jednu hodinu. Vytvořil celkem 13 světových rekordů. Nejvíce se proslavil na olympijských hrách v Helsinkách, kde vyhrál běhy na 5 km, 10 km a dokonce i maraton, který běžel poprvé v životě.

Walt Disney:

Společnost Walt Disney Company asi nemusím nikomu představovat. Tato firma každoročně vydělává neuvěřitelné peníze díky tomu, že produkuje pořady a filmy pro mladé diváky. Snad každý zná jejich nádherné animované pohádky.

Walt Disney se ale nenarodil jako boháč, pocházel z chudé rodiny. Walt Disney byl jedním z největších tvůrčích géniů 20. století. Jeho začátky ale nebyly vůbec lehké. Pracoval pro noviny, ze kterých byl vyhozen z důvodu, že postrádá kreativitu. Následně založil první animační společnost, která se jmenovala Laugh-O-Gram Films. Bohužel ani zde neslavil úspěch, protože brzy odešel jeho významný distribuční partner a společnost musela skončit. Zoufalý Disney byl bez peněz, ale i tak si našel cestu do Hollywoodu. Zde čelil velké kritice, ale poté, co jeho filmy začaly slavit obrovský úspěch, jeho popularita raketově stoupala. Do Hollywoodu vstoupil s 20 dolary v kapse a podařilo se mu vybudovat  multimiliardovou společnost, která nese jeho jméno.

Louis Vuitton

O značce Louis Vuitton předpokládám slyšela už většina z vás. Jedná se o jednu ze světově nejprestižnějších a nejvyhledávanějších značek od společnosti zaměřující se na výrobu kabelek, zavazadel, módních doplňků i oblečení. Málokdo z Vás však asi ví, že za jejím založením stojí mladý chlapec, který ve 13 letech utekl z domova, kvůli rodinným problémům. Louis Vuitton za svého života dosáhl velkého bohatství, ale začínal jako chudý chlapec, který neměl žádné prostředky.

Malý Louis dlouhou dobu pracoval jen za to, že mu někdo dá najíst. Pak se ale dostal k řemeslu, které se mu stalo osudným. V 16 letech se dostal do Paříže, kde začal pracovat v dílně Monsieura Marechala na výrobu zavazadel. Louis byl natolik zručný, že vyráběl zavazadla i pro královskou rodinu. Když se rozhodl opustit zaměstnání, aby mohl založit vlastní dílnu, udělal skvělé rozhodnutí. Jeho jméno bylo již známé a nic mu nebránilo, aby mohl svoji působnost rozšiřovat. O výrobky z jeho dílny byl velký zájem ze širokého okolí. Tím položil základ velké společnosti, která v následujících letech rostla a postupně se stala ikonou ve světě módy.

Z  těchto životních příběhů je cítit velká vnitřní síla, touha, vytrvalost a silná vnitřní motivace. Tito lidé se nebáli vyjít ze své zóny komfortu a stali se inspirací pro mnoho dalších lidí.

A já jsem jim za to nesmírně vděčná, protože pro mě jsou zářný příkladem toho, že když se opravdu chce, pak to i jde. Pokud i vy máte svůj sen, jděte si za ním. Vezměte si příklad z těchto osobností. Nenechte se odradit neúspěchy. I když se ve vašem životě objeví překážky, i když vás někdo bude zrazovat, házet vám klacky pod nohy, říkat vám, že na něco nemáte – nenechte se odradit. Mějte víru v sebe sama a jděte si za svým.

Miliardář Ross Perot uvádí, že: „Většina lidí se vzdá, když už jsou blízko úspěchu. Utečou krátce před cílovou čárou. Kapitulují, když už je vítězství na dosah.“

Nebuďte jako většina. Vryjte si do své mysli slova Winstona Churchilla, která prohlásil v jedné ze svých posledních řečí před svou smrtí:  „ NIKDY, NIKDY SE NEVZDÁVEJTE“

 

Dalších 23 inspirativních příběhů najdete v mém EBOOKU TAJEMSTVÍ MOTIVACE, který můžete mít nyní už jen do konce července  za 49 Kč.