JSEM VADNÁ???

Dub 26, 2021 | Blog | 0 komentářů

JSEM VADNÁ???

Tak tahle otázka mi ještě před několika lety běžela celkem často hlavou. Mnoho žen z mého okolí a plno mých kamarádek, velmi rádo tráví volný víkend nebo odpoledne nákupy hadříků, kosmetiky a jiných lákadel v nákupních centrech. Podařilo se jim často ulovit desáté šaty za super cenu do svého šatníku nebo neodolatelný odstín rtěnky, který byl v neodolatelné nabídce. Často jsem cítila sama v sobě výčitky, že se k nim nepřipojuji. „Vždyť tohle by měl být přeci sen skoro každé ženy, shopping, káva a pokec s kámoškama… a mě to nebaví. Proč??? Co je se mnou v nepořádku?“ Zněly hlasy v mé hlavě.

Občas jsem se tedy přemluvila a zkusila to, třeba jsem jen neměla tu správnou náladu a nakonec se mi to taky zalíbí. Ale nebylo to ono, prostě jsem cítila, že to lámu přes koleno. Cítil jsem frustraci, vnímala jsem to jako ztrátu času, kdy jsem za tu dobu mohla mít přečteno několik stránek knížky, nebo napsaný článek nebo udělaný kus práce na zahradě.

Hlavou mi běžely často otazníky: „Proč musím pořád něco dělat je pro mě problém si jen tak sednout a v klidu relaxovat?“ „Proč jsem jak zrychlený film a všechno chci mít hned a mám problém se jen tak zklidnit?“  „Proč představa válecí dovolené, kdy se smažím půl dne na sluníčku a celý den hlavně relaxuji a odpočívám, ve mně vyvolává stres a je pro mě spíše noční můrou?“ „Proč mě nicnedělání vyčerpává a nedobíjí energií?“ „ Proč si nedokážu jen tak sednout nebo lehnout s klidným svědomím, že to není ztráta času?“ „ Proč se pořád někam ženu?“ „ Proč dám často raději přednost „práci“ a tomu být doma, než vyrazit do ulic a do společnosti?“ „Jsem Vadná?“

Sama sebe a důvod, proč to mám jinak, než většina mých kamarádek a žen v mém okolí, jsem pochopila, když jsem poznala své přirozené energie, které mi byly dány v okamžiku mého narození. Tyto energie jsem odhalila díky astrotypu. Najednou to bylo černé na bílém. Dostala jsem odpovědi na všechny své otázky z mých vnitřních monologů. Mé energie jsou prostě takové. Nejsem  vadná, hurá 🙂. Najednou jsem pochopila, že v sobě mám velmi aktivní energie, energie, které potřebují jít stále dopředu, vzdělávat se, posouvat, stále něco dělat a vytvářet, být stále v pohybu. Pochopila jsem, že odpočinek typu válet se na sluníčku nebo jen tak na gauči, není pro mě. Že je mi přirozený aktivní odpočinek třeba s knihou v ruce nebo prací na zahradě. Pochopila jsem , že v sobě prostě nemám typicky ženské energie, které naplňují nákupy. Pochopila jsem, proč musím mít hodně cílů a plánů, abych se cítila spokojená. A hlavně jsem se konečně přestala srovnávat!

Když jsem pak poznala energie ostatních lidí v mém okolí, pomohlo mi to chápat zase je. Rozumím lidem s energií Kozy a Vepře, proč tak rádi nakupují a milují takový ten správný odpočinek a tak rádi chodí do společnosti a do restaurací.  Už chápu lidi s energií Kohouta a Psa, proč na vše potřebují mít pravidla, systém, tabulky, proč se umí tak krásně soustředit na detail a dokáží být občas velmi kritičtí. Chápu, proč se lidé s energií Kozy takt těžce rozhodují a jsou velmi emotivní. Chápu lidi s energií Tygra a Draka, proč mají tak často potřebu zkoušet něco nového, jít občas do rizika, hůře se podřizují a potřebují snít ve velkém a rádi hledí do budoucnosti. Chápu lidi s energií Krysy, proč pořád někde shánějí nějaké informace, rádi s námi občas velmi obratně dokáží manipulovat, jsou výborní obchodníci a jsou výborní na zpracovávání analýz a informací. Chápu lidi s energií  Zajíce, proč raději všem vyjdou vstříc, raději ustoupí, hlavně ať jsou všichni okolo spokojení  a je klid.

Jedna moje klientka, se kterou jsem koučovala, měla strašné výčitky svědomí, že má potřebu stále navštěvovat nějaké kurzy, něco studovat, vzdělávat se. Že plno věcí, které se naučí pak třeba ani nevyužije a že jí to rodina a okolí hodně vyčítá, proč se to učí, když to pak ani nepoužívá.  Byla rozhodnuta se tedy přestat vzdělávat, i když cítila, že ji to bude chybět.

Udělala jsem jí rozbor astrotypu a světe div se, měla silný Oheň a silnou energii Hada, který je učenec.  Posláním Hada je studium, vzdělávání a předávání vědění a mouder dál. Hadi milují vzdělávat se, a měli by se tomu celý svůj život věnovat. Had potřebuje studovat už jen kvůli studiu samotnému, jelikož to je to, co ho naplňuje a činí šťastným. Mnoho přátel s energií Hada v mém okolí má vystudované  2 – 3 vysoké školy, mají různé kurzy apod. a stále nad něčím bádají. A tak to má být.  Oni to k tomu, aby se cítili naplnění, prostě potřebují. Mé klientce se po tomto zjištění velmi ulevilo a s klidným svědomím se dál vzdělává, aniž by si vyčítala, zda to někdy někde uplatní nebo ne.

Poznání mých přirozených energií pro mě bylo a je obrovské vysvobození. Přestala jsem se srovnávat s druhými a nutit se do něčeho, co je přirozené někomu jinému, ale ne mě. Je to pro mě obrovská pomoc také při výchově mých dětí, které je každé nastaveno úplně jinak.

Najednou  jsem uviděla všechny ty dary, které mi byly naděleny v podobě mých silných stránek a talentů, mého velkého potenciálu. Uvědomila jsem si, že své silné stránky beru často jako samozřejmost a nic výjimečného. Začala jsem s nimi více pracovat, rozvíjet je a být na ně hrdá.

A proto milé dámy a milí pánové. NESROVNÁVEJTE SE DRUHÝMI. Dělejte to, co cítíte, že je Vám přirozené. Nelámejte věci přes koleno a nepřemáhejte se dělat to, co cítíte, že tak nějak není to pravé pro Vás. Zbytečně se budete vyčerpávat. ŽIJTE PODLE SVÝCH PŘIROZENÝCH ENERGIÍ. Rozvíjejte své silné stránky a své talenty. BUĎTE SAMI SEBOU a ne napodobeninou někoho jiného.

Mějte krásný den

 Dáša

 PS: Pokud by Vás zajímalo, jak energie byly dány do vínko právě Vám, ráda Vám vypracuji Váš osobní astrotyp.