Byl jednou jeden chlapec, který měl neklidnou a špatnou povahu. Jednoho dne mu jeho otec dal sáček plný hřebíků a řekl mu:

“Pokaždé, když se na někoho rozzlobíš, nebo ztratíš trpělivost, zatluč jeden hřebík do zahradního plotu.”

První den chlapec zatloukl 37 hřebíků. V následujících týdnech se chlapec postupně učil ovládat a počet hřebíků v zahradním plotě byl stále menší. Naučil se, že zatlouct hřebík je namáhavější než ovládnout svou zlost.

Konečně přišel den, kdy chlapec už nemusel zatlouci žádný hřebík. Přišel za otcem a ten mu řekl, aby teď každý den jeden hřebík z plotu vytrhl, když se ovládne. Po nějaké době mohl chlapec otci říct, že všechny hřebíky z plotu už vytrhl. Otec mu ukázal na zahradní plot a řekl:“Můj synu, dobře sis počínal, ale i přesto, podívej se na ten plot, jak je plný děr. Už nikdy nebude jako dřív.“

Když se s někým pohádáš a řekneš mu něco ošklivého, zanecháš v něm ránu.

Když do člověka zabodneš nůž, můžeš ho sice zas vytáhnout, ale rána tam pořád je. Nepomůže, když se mockrát omluvíš, rána přesto zůstane. Slovní rána je stejně bolestivá jako ta tělesná. Přátelé jsou vzácní, umí tě rozesmát, dodají ti odvahu, jsou připraveni ti naslouchat, podporují tě a otvírají ti své srdce…

„Kdykoli jednáš se svými přáteli, pamatuj na plot a hřebíky.“

Dávejme najevo svým blízkým, rodině a svým přátelům, jakou pro nás mají hodnotu a jak jsou pro nás důležití. Odpusťme jim všechny díry, které zanechali ve našich „plotech“. Mějte krásný den.

Napsala jsem pro Vás ebook AFIRMACE PRO VÁŠ ŠTASTNÝ ŽIVOT. Můžete si je STÁHNOUT ZDARMA