REFERENCE:

Zuzka Svobodová

Dobrý den,Dášo,

chtěla bych Vám poděkovat za úžasný kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou. Kreslila jsem vždy hrozně, no možná ještě hůř než hrozně. Na základní škole jsem byla ve výtvarce jedna z nejhorších ve třídě. V podstatě jsem zakrněla někde na úrovni šesti sedmiletého podprůměrného dítěte. Kreslit mě samozřejmě ani trochu nebavilo. Pak se začaly objevovat tyto kurzy a myšlenky, že kreslit může každý. Tak jsem se rozhodla, že to teda zkusím, když každý, tak snad i já.

Určitě sama můžete potvrdit, že můj portrét na začátku kurzu byl opravdu strašný, chudák manžel, kterého jsem kreslila…. Když jsem viděla ostatní, kteří nakreslili oproti mně mnohem lepší obrázky, propadla jsem lehce depresi a říkala si, že určitě já budu ta jediná výjimka, která se kreslit nenaučí. Naštěstí na depresi na kurzu nebyl čas a i díky super atmosféře jsem se teda s novou nadějí pustila do všech cvičení a nakonec i do kreslení opravdového portrétu. Do teď mi teda přijde trochu divný a neuvěřitelný, že jsem to opravdu nakreslila, nevěří tomu vůbec ani nikdo, kdo mě zná.  Ale je to úúúúúžasnýýýý, můžu si nakreslit svoje děti, svojí rodinu, prostě všechno, co chci. Navíc u kreslení si člověk krásně odpočine a vyčistí si mozek. A taky ušetříte za spoustu dárků pro své příbuzné.

Váš kurz kreslení bych určitě doporučila dalším podobným  „výtvarným zoufalcům“, jako jsem byla já. Kurz byl výborně připravený, měl spád, báječnou atmosféru, individuální přístup, no jednoduše to byl prostě fajn víkend.

Těším se a doufám, že bude pokračovat další podobný kurz – chtěla bych se naučit kreslit zvířata a kreslit pastelkami a taky bych chtěla, aby se tohle mohly naučit moje děti a nemusely se na základce „trápit“ výtvarkou  tak jako já…

Díky Zuzka Svobodová

 

Eva Dobíhalová

Milá Dášo, moc děkuji za nádherný víkendový kurz kreslení pastelem. Kurz byl nádherný a doufám, že se setkáme nejen s Vámi, ale i s milými malířkami - je bezva, že je kolem Vás příjemná energie a přitahujete k sobě fajn lidi :-)). Každopádně jsem moc ráda, že jsem Vás tenkrát našla, protože účelem nebylo naučit malovat sebe, ale pomoct synovi s předpokládanou dysgrafii - potvrdit by ji měli až na konci 2. třídy - což je za pár měsíců ...  Takže kromě snahy pochopení principu malování pravou hemisférou jsem našla i úžasný relax. Když náhodou Míša říká, že je na malování nešika, tak mu hned najdu obrázky před kurzem a teď :-)) a hned se do malování pustí s radostí a důvěrou a za to jsem moc ráda. Dokonce si sám od sebe namaloval pohádku o Červené Karkulce :-)) A to mě upřímně těší víc než namalované obrázky, i když radost i ohlasy jsou veliké :-))

Díky Eva Dobíhalová

Zuzka Vácová

V říjnu 2011 jsem absolvovala v Sibřině víkendový kurz malování pravou mozkovou hemisférou s Dášou Křiklanovou. Kurz mě nadchnul, byl velmi inspirující a relaxující. Atmosféra byla velmi uvolněná a přátelská. Nikam se nespěchalo, Dáša se věnovala individuálně všem účastnicím, podle toho , jak kdo potřeboval. Kurz mi dodal sebevědomí i znalosti k další tvorbě a pokračování v malování. Můžu ho všem vřele doporučit.

Zuzka Vácová

 

Zuzana Zeidlerová

Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou jsem u Dáši absolvovala v září 2011. Musím přiznat,že kreslení nikdy nebyla moje silná stránka (některým mým "výtvorům" se směji ještě dodnes :-), a když po mě chtěl někdo něco nakreslit,tak jsem z toho měla vždy spíš trauma.Tento kurz pro mě byl tedy velká výzva a byla jsem moc zvědavá,zda i já budu schopna nakreslit portrét. Kurz naprosto předčil moje očekávání a překonala jsem sama sebe. Během dvou dnů jsem opravdu nakreslila krásný portrét a navíc jsem zjistila,že kreslení je úžasná forma relaxace a člověk naučením této techniky začne jinak vnímat i svět kolem sebe.Dáša je také velmi trpělivá učitelka a celý kurz probíhal ve velmi příjemné atmosféře. V kreslení portrétů se snažím pokračovat dál a tento kurz vřele doporučuji všem,kteří chtějí vyzkoušet zase něco jiného a třeba,tak jako já, překonat nějaké svoje hranice

Zuzka Zeiderová
 

  Vlaďka Kopecká

Dáši, děkuji mockrát za úžasný víkend na kurzu kreslení. Moc se mi to líbilo, nemůžu uvěřit, co dokážu pod Vaším vedením vytvořit. Neustále se dívám na závěrečný portrét a jsem opravdu pyšná, že jsem tohle dokázala namalovat. Líbí se mi moc, jak máte kurz zorganizovaný a jak s účastníky pracujete. Mě osobně asi pastely oslovily víc než tužka. Hrozně mě baví pracovat s barvami. A doufám, že si tentokrát najdu čas a budu pokračovat. A ještě jedna myšlenka, která mě napadla, a o kterou bych se ráda podělila. Ten způsob, jak skládáme obrázek, když malujeme pravou mozkovou hemisférou, speciálně u těch pastelů, se dá velmi dobře aplikovat na jakýkoli problém, který v životě řešíme. Když se podíváme na fotku nějakého člověka, připadá nám neskutečné, že bychom dokázali nakreslit jeho portrét. Jenže, když si část zakryjeme, soustředíme se na barvy, stíny, tvary, ten portrét nám najednou vystoupí z papíru. Zažila jsem to u tužky, ale u pastelů to bylo mnohem evidentnější. A stejné je to s jakýmkoli problémem - když se na něj díváme celkově, máme pocit, že je to neřešitelné a máme tendenci panikařit. Když si ale "přepneme" mozek a začneme řešit jednotlivé části, které víme, jak řešit, problém zmizí a jsou jednotlivé kroky, které musíme udělat. Pro mě osobně je tenhle poznatek asi to nejcennější, co mi tento kurz dal. Teď na to často myslím. A moc mi to pomáhá. A velmi Vám děkuji, že jste pro mě byla poslem této myšlenky :-).

Vlaďka Kopecká