NÁHODNÉ LASKAVOSTI PRO KAŽDÝ DEN

 

V listopadu 2016 jsme smojí sestrou Zukou založili projekt Náhodné laskavosti pro každý den. K založení této stránky nás inspirovala myšlenka, že velké  změny začínají na menší úrovni. V duchu citátu, který je připisován Gándhímu „Buď sám tou změnou, kterou chceš vidět ve světě“, bychom rády byly samy příkladem a praktikováním náhodných skutků laskavosti (tzv. Random Acts of Kindness) inspirovaly ostatní, aby svým přístupem zlepšovali mezilidské vztahy ve svém okolí, v rodině, mezi svými přáteli či v práci. Můžeme začít měnit svět tak, aby v něm bylo více dobra a lepší vztahy mezi lidmi či mezi národy. 

A co tedy může udělat každý z nás pro lepší svět hned tady a teď? Nemusíte zkoušet změnit lidi nebo přesunout hory. Každý může začít sám u sebe, začít se chovat lépe a být laskavý. K sobě, ke svému tělu, k životu, ke svým bližním, ke kolegům v práci, při cestě v autě, k přátelům, k lidem na ulici či v obchodě, ke zvířatům, k přírodě, k životnímu prostředí. Laskavost je naše přirozená a vrozená vlastnost, nemusíme se ji učit, stačí ji v sobě probudit a začít využívat. Začněme každý den dělat náhodné laskavosti a malé dobré skutky, a tím šířit vlnu laskavosti mezi lidi a svým příkladem inspirovat ostatní. Zkusme udělat z naší země předobraz státu, kde věci fungují lépe než jinde. Není cesta k laskavosti, laskavost je cesta. Pojďme my být tou změnou. 

Tento projekt jsme odstartovaly novými Facebookovými stránkami Náhodné laskavosti pro každý  den https://www.facebook.com/nahodnelaskavostiprokazdyden/.

 

Tento rok se můžete těšit také na blog Náhodné laskavosti pro každý den a od nového roku bychom rády spustily webové stránky.

Budeme moc rády, když nás podpoříte na facebooku a dáte nám své like a HLAVNĚ když si každý den položíte otázku JAKOU MALOU LASKAVOST MOHU DNES UDĚLAT?

 

Mějte krásný den

Dáša a Zuzka

 

CITÁTY:

Žádný akt laskavosti, bez ohledu na to, jak malý, není nikdy zbytečný." Ezop

"Dělejte náhodné dobré skutky, neočekávejte za to nic nazpět a věřte tomu, že se Vám to někdy vrátí.“ (Princezna Diana)