PŘEDSTÍREJTE A JEDNEJTE JAKOBY ANEB „FAKE IT UNTIL YOU MAKE IT“

Dub 26, 2021 | Blog | 0 komentářů

Většina z nás má své sny, vize, plány, cíle, po kterých toužíme (tedy já určitě a mám sny a plány minimálně ještě a jeden další život :)). Existuje mnoho způsobů, jak si zpestřit a usnadnit cestu k jejich naplnění.

Jedním z nich je způsob PŘEDSTÍRÁNÍ A JEDNÁNÍ JAKOBY, můžete se tak setkat a názvem FAKTE IT UNTIL YOU  MAKE IT. (Neboli, předstírej, dokud to nedokážeš).

Náš mozek miluje hrát si. A jak už asi víte a bylo prokázáno i vědecky, mozek nerozlišuje, co je skutečnost a co je fikce. A proto si najděte občas pár minut klidu a PŘEDSTÍREJTE, jako byste byli už tam, kde chcete být, nebo byli tím, kým se chcete stát.

Toto jednání „Jako by“ vysílá velmi silné signály do vašeho podvědomí, které se ze všech sil začne snažit hledat tvořivé cesty a způsoby, jak vašeho snu a cíle dosáhnout. Angličané této metodě předstírání toho, že to, co chcete už máte, říkají BE – DO – HAVE . Jednoduše přeloženo prostě začněte „BÝT“ tím, kým se chcete stát. Potom začnete „DĚLAT“ kroky v činnosti, kterou se zabývá daná osoba. Brzy pak nastane čas, kdy budete skutečně „MÍT“, co v životě chcete. Máte-li nějaký sen, proměňte ho v realitu hned. To je ten správný první krok. Buďte hned od začátku tím, kým se chcete stát.

Teď vás asi napadne, že je to nemožné. Jak se můžete např. v 15 stát pilotem, nebo zpěvačkou, či spisovatelkou? Nebo jak se hned teď můžete stát třeba realitním makléřem, nebo úspěšným prodejcem, lektorem, milionářem, vyhledávaným řečníkem nebo slavným sportovcem, prostě čímkoli, když dnes jste úplně někým jiným? Jednoduše. Prostě se vžijete do role pilota, zpěvačky, lektora, spisovatele, učitele, doktora, sportovce, řečníka, milionáře, kohokoli, kým chcete být. Budete jednoduše dělat vše, co například takový spisovatel dělá. Budete studovat vše, co spisovatel musí znát. Budete se zajímat o vše, co je potřeba k tomu, jak napsat úspěšnou knihu.

Přihlásíte se třeba na kurz tvůrčího psaní, nebo si koupíte knihu či ebook jak napsat knihu, nebo ebook. Přečtete si články o tom, jak napsat knihu, přečtete si životopis spisovatele, který je vaším vzorem apod.  Sejdete se s někým, kdo už svou knihu vydal a získáte od něj důležité informace. Svůj svět a svůj životní styl nastavíte na život spisovatele. Budete číst knížky a sledovat filmy o spisovatelích, přihlásíte se do nějakého fóra či na blog lidí, kteří začínají psát knihy apod. Jednoduše necháte do sebe vstoupit svět a energii spisovatele.

Vytvořte si nástěnku vizí, kde sami sebe zobrazíte jako úspěšného spisovatele, vytvořte si svou představu o tom, jak píšete a prodáváte svou první knihu a pak další a další. Můžete představě toho jak jste úspěšným spisovatelem, nebo spisovatelkou věnovat několik minut denně. Použijte moc a sílu vizualizací a afirmací. Já osobně jsem si například vytvořila speciální nástěnku vizí na vydání svého ebooku o metodě Kaizen  – Malými kroky za velkými sny. Nastudovala několik článků a ebooků o tom, jak napsat ebook. Zhlédla několik videí a přečetla dostupné knihy a zdroje s tématikou Kaizen. Průběžně studuji články jak správně psát texty. Mám velkou zásobu jiných ebooků, kterými se nechávám inspirovat. Jako první jsem si zkusila napsat ebook o afirmacích, který poskytuji zdarma (stáhnout si ho můžete ZDE). Často jsem si představovala, jak informuji okolí, že jsem právě dokončila svůj ebook. Před pár dny jsem napsala články na blog a do časopisů na propagaci svého ebooku apod. A dnes Vám mohu s radostí říci, že ebook o metodě Kaizen jsem již před několika měsíci zdárně dokončila a ze snu se stala realita. A dnes ebook pomáhá dalším lidem, jak pomocí malých kroků mohou dokázat změny ve svém životě, nebo si splnit své sny. Stejně tak můžete postupovat u čehokoli, co v životě chcete, ať už je to nový dům, auto, jet na dovolenou snů apod.

Člověk se stává tím, kým chce být hlavně ve své duši a ve svém srdci. Tam vše vzniká a začíná. Pokud energii toho, kým se chcete stát, budete posilovat každým dnem tím, že budete žít daným způsobem, pak svůj cíl nemůžete minout. Prostě se staňte tím, kým chcete být hned a přijměte jeho životní styl za svůj. Svět kolem vás se začne měnit a přispívat k tomu, abyste svého cíle dosáhli. Začnete k sobě přitahovat ty správné lidi, situace, věci, které vám pomohou dosáhnout toho, po čem toužíte. Chce to jen čas, udržet si daný životní styl a vytrvat. Prostě začněte prvním malým krokem. Ta změna je jednoduchá. Je ve Vás a postupně se začne projevovat i ve Vašem okolí a vaší realitě. Vše měňte postupně po malých krocích.

Přeji Vám hodně štěstí na cestě za vašimi sny. A nezapomínejte na to nejdůležitější, že cesta tisíce mil začíná vždy prvním krokem.

Jaký malý krok pro splnění svého snu/cíle nebo změnu ve svém životě uděláte ještě dnes?

Dáša

PS: Zkuste popustit uzdu své fantazii a sněte ve velkém. Sepište si svých 101 životních cílů. Čtěte více v mém článku