REFERENCE VÝKLAD ASTROTYPŮ

Nedávno jsem dostala Astrotyp, který vypracovala Dáša Křiklanová. Přiznám se, že jsem chtěla jen ze zvědavosti vidět, co to vlastně je, a nějak zvlášť jsem tomu nepřikládala váhu.

Když jsem ale projížděla těch 12 poctivě vypracovaných a okomentovaných stránek (kvůli časovému vytížení jsem dala přednost písemné formě výkladu), tak se mi tajil dech. Byla jsem to já pod mikroskopem  - bez všech příkras, natvrdo, „nahá“. Spoustu věcí jsem si uvědomila, že ano, „tak to mám“, a také mě několik věcí utvrdilo, že moje cesta je správná a že k ní můžu využívat svoje silné stránky. Když to shrnu, Astrotyp od Dáši mě posílil a nalil další energii a chuť tvořit.

Jana Černá

 

Dagmarrko, no úplně jste mě dostala, ja mám z toho husí kůži, celou dobu když jsem to četla jsem ji měla , jakobych četla a koukala se na sebe z venku, tedy jak to napsat, já seděla a koukala se jakoby na sebe a četla mně, té co sedí, co jste napsala. Moc děkuji, jakoby jste mě znala odjakživa. Přeju hezký den, s úctou

Katka Bestr

 

Za sebe jsem z výkladu astrotypu nadšená, protože mi to některé věci potvrdilo a zároveň mě to uklidnilo to, že je to prostě moje osobnost.

Chtěla jsem v některých věcech být jiná, nerozuměla jsem, proč mi něco nejde tak snadno jak to jiným jde.

Uvědomila jsem si, že každý z nás přemýšlíme jinak, a že nemůžu automaticky počítat s tím, že každý to má stejně nastavené nebo, že by jsme to měli mít všichni stejně nastavené.

Taky mě zlobilo, že jsem někdy „líná jak veš“ a někdy „energická jak elektrárna“. No a tak vím, že to ke mně patří a že je zbytečné se trápit. Spíš se sebou pracovat a někdy si i prominout. Děkuji ti Dáši za tvou práci, myslím že je to mravenčí prácička.

Taky, mi pomohlo, že si musím víc stát za svým a nenechat se vtáhnout do něčeho co mi nevyhovuje.

Renata Mazurová

 

S pojmem Astrotyp, jsem se setkala vlastně úplně poprvé a byla jsem překvapená, jak zajímavý a bohatý obsah se pod tímto pojmem skrývá. Moc si nedovedu představit příjemnější a bohatší zasvěcení do "tajemství" astrotypu. Nevím zda-li byl můj pocit správný, ale tak nějak mám dojem, že s každým klientem se nedostanete do takových detailů.... 

 

Můj osobní astrotyp mě pak překvapil (příjemně) tím, že to je mnohem přesnější než popis osobního znamení, ve kterém se člověk narodí. V popisu znamení je mnoho věcí obecných a já se s některými z nich neztotožňuji, ba právě naopak si myslím, že nejsou v mém charakteru. Kdežto astrotyp byl od A do Z mnou. 

 

Opět mi to pootevřelo oči o kousek víc a začala jsem vidět v širších souvislostech proč dělám věci tak, jak je dělám. Občas jsem sama sobě nerozuměla a někdy jsem marně hledala pro své činy důvod. 

Jestli mě výklad posunul? Ano, ale v tuto chvíli ta změna ještě nebude pro okolí tolik patrná. Vždycky jsem tak nějak podvědomě měla pocit, že jediná pomocná ruka je ta, na konci mojí vlastní paže. Jenže to jsem ještě nevěděla, že je mi tahle myšlenka vlastní, avšak nemusí nutně znamenat, že jsem na všechno sama

Astrotyp se mi postavil do cesty ve chvíli, kdy jsem se začala zamýšlet nad tím, že to co dělám mě úplně nenaplňuji, přestože vnější okolnosti jsou docela příznivé a kritéria, která pro práci považuji za důležitá, jsou téměř ve všem splněná... 

Pochopení sebe sama beru jako odrazový můstek. Je to něco jako ... naučit se chodit. Najednou máte úplně jiný pohled na svět kolem sebe a také jiný rozhled. 

Váš výklad astrotypu jsem již doporučila dál. Lidem kolem sebe dávám velmi ráda říkám o rozvoji, o růstu, o poznání a zvlášť když ten zážitek spojení s nimi, byl pozitivní a velmi příjemný.  Takové věci si já pod kabát neschovávám, sdílím je

Leona Bzenecká

 

Dobrý den Dáši, Teda to, co jste dokázala vyčarovat mi trochu vyrazilo dech! Takto obsáhle se mi snad ještě nikdo nevěnoval. Moc děkujuuu. "Zhltla" jsem to jedním dechem a až mi vytryskly slzy z očí.

Neustále se vnitřně zmítám v polaritě. Horko -zima, náboj - apatie, akce- klid.... no prostě jak na lochnesce... nahoru dolu. Docela mě to samotnou štvalo a ptala jsem se (milionkrát...) co se se mnou děje?

Teď se mi trochu ulevilo. On oheň s vodou dohromady, mi to docela názorně ukazuje. Tedy alespoň si to tak vysvětluji. 

Moc si vážím Vašeho času a brilantnímu vypracování. Má to hlavu, patu, je to přehledné a srozumitelné. Děkuji

Zdeňka Svobodová

 
Milá Dášo, děkuji Ti za sestavení astrotypu. Překvapilo mě,s jakou přesností jsi dokázala pouze podle dne a hodiny narození popsat to, k čemu jsem se dostávala dlouhé roky životními zkušenostmi, úspěchy i nezdary. Díky astrotypu jsem pochopila, proč se mi něco daří a něco ne, ať se snažím jak chci. A že je mnohem přínosnější, přizpůsobit se své přirozenosti a stát se tak šťastnějším člověkem. Přeji Ti v této práci hodně úspěchů.

Libuše Vráblíková
 

Milá Dášo,chtěla bych poděkovat za Tvůj čas, který jsi věnovala detailnímu vypracováni mého astrotypu. Některé věci mě překvapily , ale některé zase uklidnily a potvrdily, proč se chovám, jak se chovám, a že to jsem proste ja a moje osobnost. Příjemné zjištrění. Důležité je pro mě i pochopení,  že něco mi proste nevyhovuje a nemusím to dělat. Určitě doporučím mým známým. Dekuji 

Jitka Tršová

 

Astrotyp bych určitě doporučila dál, jelikož pomůže člověku ujasnit několik věcí z jeho osobnosti a také je to přínos pro poznání sebe samého . Mně určitě pomohl v tom, že žiju správně, tak jak to cítím a energie využívám ku svému prospěchu! Vepřík a buvol dohromady je bomba

Dita Oškerová

 

Nedávno jsem si nechala vypracovat písemný výklad astrotypu.  Mně osobně výklad jednoduše ujistil v tom,co cítím a vím, jen jsem netušila, že je to pro mě třeba opravdu duležité..

Dagmar Danková


 

REFERENCE KURZ KRESLENÍ TUŽKOU A PASTELEM

Dobrý den, Dášo, chtěla bych Vám poděkovat za úžasný kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou. Kreslila jsem vždy hrozně, no možná ještě hůř než hrozně. Na základní škole jsem byla ve výtvarce jedna z nejhorších ve třídě. V podstatě jsem zakrněla někde na úrovni šesti sedmiletého podprůměrného dítěte. Kreslit mě samozřejmě ani trochu nebavilo. Pak se začaly objevovat tyto kurzy a myšlenky, že kreslit může každý. Tak jsem se rozhodla, že to teda zkusím, když každý, tak snad i já.
 

Určitě sama můžete potvrdit, že můj portrét na začátku kurzu byl opravdu strašný, chudák manžel, kterého jsem kreslila…. Když jsem viděla ostatní, kteří nakreslili oproti mně mnohem lepší obrázky, propadla jsem lehce depresi a říkala si, že určitě já budu ta jediná výjimka, která se kreslit nenaučí. Naštěstí na depresi na kurzu nebyl čas a i díky super atmosféře jsem se teda s novou nadějí pustila do všech cvičení a nakonec i do kreslení opravdového portrétu. Do teď mi teda přijde trochu divný a neuvěřitelný, že jsem to opravdu nakreslila, nevěří tomu vůbec ani nikdo, kdo mě zná.  Ale je to úúúúúžasnýýýý, můžu si nakreslit svoje děti, svojí rodinu, prostě všechno, co chci. Navíc u kreslení si člověk krásně odpočine a vyčistí si mozek. A taky ušetříte za spoustu dárků pro své příbuzné. Váš kurz kreslení bych určitě doporučila dalším podobným  „výtvarným zoufalcům“, jako jsem byla já. Kurz byl výborně připravený, měl spád, báječnou atmosféru, individuální přístup, no jednoduše to byl prostě fajn víkend. Těším se a doufám, že bude pokračovat další podobný kurz – chtěla bych se naučit kreslit zvířata a kreslit pastelkami a taky bych chtěla, aby se tohle mohly naučit moje děti a nemusely se na základce „trápit“ výtvarkou  tak jako já…Zuzka Svobodobvá (kurz tužka)

V únoru 2014 jsem absolvovala víkendový kurz kresleni pravou mozkovou hemisférou s Dášou Křiklanovou. Bylo to SUPER. Výborná pohodová atmosféra , individuální přístup Dasi a hlavně překvapení, že jsem druhy den nakreslila portrét dcery, který se ji podobal . Kdo to viděl z mých známých a blízkých žasnul. Určitě si občas něco namaluji, znám už fiígle a finty. Všem doporučuji. Byl to moc příjemný víkend Jitka Tršová (kurz tužka 2014)

S kurzem kreslení jsem byla maximálně spokojená. Velmi hezké prostředí a příjemná atmosféra. Před kurzem jsem nevěřila, že bych dokázala nakreslit portrét. Portrét jsem nakreslila a musím říct, že mě to opravdu nadchlo. Mohu jenom doporučit.  Kreslím dál, kreslení mě velmi chytlo. Dana Pauzová (kurz tužka 2014)

 

V říjnu 2011 jsem absolvovala v Sibřině víkendový kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou s Dášou Křiklanovou. Kurz mě nadchnul, byl velmi inspirující a relaxující. Atmosféra byla velmi uvolněná a přátelská. Nikam se nespěchalo, Dáša se věnovala individuálně všem účastnicím, podle toho, jak kdo potřeboval. Kurz mi dodal sebevědomí i znalosti k další tvorbě a pokračování v malování. Můžu ho všem vřele doporučit. Zuzka Vácová (kurz tužka)


 

Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou jsem u Dáši absolvovala v září 2011. Musím přiznat,že kreslení nikdy nebyla moje silná stránka (některým mým "výtvorům" se směji ještě dodnes :-), a když po mě chtěl někdo něco nakreslit,tak jsem z toho měla vždy spíš trauma. Tento kurz pro mě byl tedy velká výzva a byla jsem moc zvědavá, zda i já budu schopna nakreslit portrét. Kurz naprosto předčil moje očekávání a překonala jsem sama sebe. Během dvou dnů jsem opravdu nakreslila krásný portrét a navíc jsem zjistila, že kreslení je úžasná forma relaxace a člověk naučením této techniky začne jinak vnímat i svět kolem sebe.Dáša je také velmi trpělivá učitelka a celý kurz probíhal ve velmi příjemné atmosféře. V kreslení portrétů se snažím pokračovat dál a tento kurz vřele doporučuji všem, kteří chtějí vyzkoušet zase něco jiného a třeba, tak jako já, překonat nějaké svoje hranice :-). Zuzka Zeidlerová (kurz tužka)

Dáši, děkuji mockrát za úžasný víkend na kurzu kreslení. Moc se mi to líbilo, nemůžu uvěřit, co dokážu pod Vaším vedením vytvořit. Neustále se dívám na závěrečný portrét a jsem opravdu pyšná, že jsem tohle dokázala namalovat. Líbí se mi moc, jak máte kurz zorganizovaný a jak s účastníky pracujete. Mě osobně asi pastely oslovily víc než tužka. Hrozně mě baví pracovat s barvami. A doufám, že si tentokrát najdu čas a budu pokračovat. A ještě jedna myšlenka, která mě napadla, a o kterou bych se ráda podělila. Ten způsob, jak skládáme obrázek, když malujeme pravou mozkovou hemisférou, speciálně u těch pastelů, se dá velmi dobře aplikovat na jakýkoli problém, který v životě řešíme. Když se podíváme na fotku nějakého člověka, připadá nám neskutečné, že bychom dokázali nakreslit jeho portrét. Jenže, když si část zakryjeme, soustředíme se na barvy, stíny, tvary, ten portrét nám najednou vystoupí z papíru. Zažila jsem to u tužky, ale u pastelů to bylo mnohem evidentnější. A stejné je to s jakýmkoli problémem - když se na něj díváme celkově, máme pocit, že je to neřešitelné a máme tendenci panikařit. Když si ale "přepneme" mozek a začneme řešit jednotlivé části, které víme, jak řešit, problém zmizí a jsou jednotlivé kroky, které musíme udělat. Pro mě osobně je tenhle poznatek asi to nejcennější, co mi tento kurz dal. Teď na to často myslím. A moc mi to pomáhá. A velmi Vám děkuji, že jste pro mě byla poslem této myšlenky :-). Vlaďka Kopecká (kurz tužky a pastelu)


 

Milá Dášo, moc děkuji za nádherný víkendový kurz kreslení pastelem. Kurz byl nádherný a doufám, že se setkáme nejen s Vámi, ale i s milými malířkami - je bezva, že je kolem Vás příjemná energie a přitahujete k sobě fajn lidi :-)). Každopádně jsem moc ráda, že jsem Vás tenkrát našla, protože účelem nebylo naučit malovat sebe, ale pomoct synovi s předpokládanou dysgrafii - potvrdit by ji měli až na konci 2. třídy - což je za pár měsíců ...  Takže kromě snahy pochopení principu malování pravou hemisférou jsem našla i úžasný relax. Když náhodou Míša říká, že je na malování nešika, tak mu hned najdu obrázky před kurzem a teď :-)) a hned se do malování pustí s radostí a důvěrou a za to jsem moc ráda. Dokonce si sám od sebe namaloval pohádku o Červené Karkulce :-)) A to mě upřímně těší víc než namalované obrázky, i když radost i ohlasy jsou veliké :-)).

Eva Dobíhalová (kurz tužky a pastelu)