Rok 2019 – rok zemského vepře

Dub 26, 2021 | Blog | 0 komentářů

Podle čínského kalendáře 5. února 2019 započal rok HLINĚNÉHO neboli ZEMSKÉHO VEPŘE.

Zemský Vepř přebírá vládu od zemského Psa, který vládl roku 2018. Pes měl vytřídit a eliminovat vše, co nefungovalo, toho se zbavit. Měl za úkol zajistit funkčnost ve všech oblastech, jako jsou vztahy, rodina, práce, domov apod. A Vepř by měl nyní v roce 2019 navázat ideálně na to, co se nám v roce 2018 povedlo a co fungovalo.

Jak co nejlépe využít potenciál roku 2019 v náš prospěch?

Vepř je jedním z nejšťastnějších a nejspokojenějších znamení čínského zvěrokruhu, tento rok může být tedy opravdu vydařený, měl by se nést především ve znamení užívání si, přátelskosti, pohody a regenerace. Rok 2019 by měl přinést především stabilitu, dostatek a štědrost. Vepř potřebuje mít pocit, že se má dobře, proto vaším důležitým úkolem letos, bude dělat vše proto, abyste měli pocit, že se máte opravdu dobře, že se vám daří, že máte hojnost a dostatek. Vyhledávejte situace, kdy se cítíte dobře, kdy víte, že se vám dobře daří.

Rok pod vládou Vepře by měl přát také finanční hojnosti, obchodu, průmyslu a investicím. Jen doporučuji, buďte více opatrní a obezřetní ve svých finančních a investičních záležitostech. Vepř je velice štědrý, rozhazovačný a občas až nivní, proto se v tomto roce nedoporučuje příliš utrácet a více investovat bez předešlého důkladného ověření a prozkoumání situace. V případě impulzivních projevů štědrosti bychom pak mohli totiž později litovat a můžeme také snadněji naletět různým podvodníčkům .-)

Lidé by se obecně měli tento rok cítit více volnější, bezstarostnější, svobodnější, ohleduplnější a snášenlivější. Vepř velice rád pomáhá, potřebuje, aby se cítil dobře nejen on sám, ale také lidé okolo, tedy rodina, přátelé… Letos by  k sobě měli být lidé laskavější, pomáhat si, měla by být citelná dobrosrdečnost a vládnut by mělo přátelské jednání. Můžeme se více zapojovat do charitativní činnosti a být také aktivnější v sociální oblasti a to nejen finančně, ale i činy. Může u nás být větší chuť a touha více pomáhat, klidně jen maličkostmi – jen pozor chuť a radost ostatním pomáhat může vést až k sebeobětování. Dávejte si na to pozor, aby Vás okolí nezneužívalo. Nebojte si letos také říci případně o pomoc vy sami.

Vepř miluje společnost, není rád sám a rád dělá věci společně.  Bude to rok plný spolupráce, radosti a setkávání se s přáteli, s rodinou. Mnohem více než obvykle bychom měli vyhledávat zábavu, společnost, pořádat různá setkání, párty, večírky, vychutnávat si dobré jídlo a pití, dopřávat si dobré obědy a večeře v restauracích apod. Zažívejte hodně pocitů pohody. Požitek, hojnost a dostatek bude zkrátka heslem tohoto roku.

Vepř miluje materiálno, hojnost a dostatek. Bude dobré, abyste si letos vytvářeli zásoby, rezervy ať už financí, jídla, oblečení, musíme zkrátka vědět, že máme kam sáhnout. Negativní stránku tohoto roku mohou být méně hezké vlastnosti Vepře, kterými jsou marnotratnost, lenost, pohodlnost a přejídání se, může být těžší uhlídat si svou váhu. Pozor tedy na své peněženky. Můžete mít větší nutkání k utrácení, hýření, nestřídmosti, přejídání se. Vepř totiž miluje materiálno a plné korýtko.

Vepř miluje také jednoduchost a selský rozum, a proto letos nic nekomplikujte, snažte se věci dělat co možná nejjednodušeji a navazovat jedno na druhé, aby bylo zajištěno plynutí. Může se také stát, že budeme mít letos větší problém se rozhodnout, cítit více nejistoty a můžeme více začít pochybovat o svých schopnostech a dovednostech a tím se připravit o některé slibné příležitosti, které nám rok 2019 přinese.

Vepř je vesměs šťastné zvíře, které si nepřipouští nepříjemnosti nebo problémy. Vždy se snaží s každým domluvit po dobrém a nastolit harmonii. Problémové situace se letos proto snažte řešit spíše bezkonfliktně, mírumilovně a co nejlidštěji.  Vepř se nerad hádá, nemá rád napjatou atmosféru, má z takové energie problémy se zažíváním. Takže se nehádejte a nedělejte si zbytečné starosti. Užívejte si pohodu, radost a hojnost, kterou život nabízí.

Negativní stránkou může být letos to, pokud budete cítit pocit nedostatku, pokud budete mít pocit osamělosti a samoty, můžete to hůře snášet. Hůře můžeme snášet letos také odmítnutí, ztrátu někoho nebo něčeho, můžeme mít sklony k chmurnějším náladám.

Letošnímu roku budou vládnout spíše klidné, pomalejší a pasivnější energie. Podobné energie, jako vládnou například v zimě nebo mezi 21,00 – 23,00 hodinou večerní. Určitě proto letos nic nepřehánějte, zbytečně se nepřepínejte, nechoďte do riskantních a náročných akcí. Nasedněte na pohodovou a klidnější vlnu energií roku 2019 a užívejte si dostatek radovánek, bezstarostnosti, pohody, regenerace, odpočinku, společnosti, přátelskosti a dobrého jídla a pití. Vychutnejte si plnými doušky štědrost roku pod vládnou mírumilovného a dobrotivého Vepře.

Přeji vám nádherný a šťastný rok 2019

Dáša

Chcete vědět, jaké energie vládnou přímo Vám? Ráda vám vypracuji Váš osobní astrotyp.