21.6. –  21.7. ohnivá KOZA – ČERVENEC

 

Od 21.června přebírá vládu na pomyslném trůnu KOZA, která nastupuje po nejaktivnějším znamení čínského zvěrokruhu Koňovi. Čeká nás období ve znamení romantiky, krásy a lásky, ale také přecitlivělosti a vrtkavosti. Buďte pozorní, pečujte o svou rodinu, o své blízké, projevujte city a oddejte se zájmu o umění, harmonii a o vše, co je krásné.

Obklopte se tento měsíc krásnými věcmi, příjemnými lidmi a užívejte si romantické zážitky, které k létu už prostě patří. Západ slunce na pláži, večeře při svíčkách, tanec, nebo posezení s přáteli je učiněný balzám na citlivou a křehkou duši tohoto znamení – koza Vám pak dá celý měsíc klid, nebude tak „umečená“ a protivná J.

S kozou se obtížně jedná, protože je přecitlivělá a reaguje lítostivě, počítejte tedy raději s tím, že lidé mohou v tomto období reagovat o něco citlivěji, než obvykle. Koza také špatně snáší kritiku, proto na ni můžete být v tomto období více citliví, zkuste se také raději vyhnout kritice ostatních. Je pro ni těžké být objektivní a snadno podléhá proměnlivým náladám, snaží se vyhýbat extrémům, nenávidí hádky a nepříjemnosti. Na druhou stranu je štědrá a obětavá a její přátelé se mohou spolehnout, že se k nim nikdy neobrátí zády. Problémy druhých bere vážně a upřímně se snaží pomoci, nyní je tedy výborné období na to podat někomu z rodiny či okolí pomocnou ruku nebo je to ideální období k usmíření a narovnání nefunkčních vztahů. Koza snadno odpouští a má vždy pochopení pro chyby a nedostatky jiných.

Koza potřebuje mít ve svém partnerovi oporu, potřebuje cítit, že je milována a že má ten nejlepší protějšek. Buďte tedy svému partnerovi v tomto období oporou, ujistěte ho, že se na Vás může kdykoli spolehnout. Koza bývá většinou velmi vnímavá a většinou oblíbená i přes svoje „ukňourané“ chování J. Proto se nedivte, pokud tento měsíc vy, nebo někdo z vašeho okolí si bude trošku více stěžovat J a shazovat vinu na někoho jiného, když se něco nepovede. Na kozu se nikdo nedokáže dlouho zlobit, takže by Vám mělo pár stížností projít J. Koza se nerada rozhoduje sama, proto si důležitá rozhodnutá nechte raději na další období.

Koza se umí chovat velice přesvědčivě a dokáže své kouzlo osobnosti využít k tomu, aby prosadila svou, tak toho tento měsíc využijte naplno. Její umělecké založení vyzývá k návštěvám společenských a kulturních akcí. Návštěva kina, galerie, divadla, výstavy nebo přehlídky bude tedy příjemně strávený čas. V tomto období je dobré se hodně věnovat rodině, domovu, vytvářet kolem sebe, láskyplné, harmonické a krásné a stabilní prostředí. Je nejvyšší čas si koupit něco krásného, po čem už delší dobu toužíte. A nezapomeňte obdarovat i své blízké, bude stačit třeba malá kytička J. Květiny by v tomto období neměly chybět v žádném interiéru. Stýkejte se zejména s přáteli, kteří Vás mají rádi a podporují Vás. Právě nastal měsíc radosti, splněných přání a krásy. Užijte si toto romantické a citlivé období naplno.