21.12. –  20.1. vodní BUVOL –LEDEN

Od 21. prosince nastává období pod nadvládou silného, statného, poctivého, odpovědného, houževnatého a vytrvalého Buvola. Měsíc v Buvolu, kdy slavíme pohodové a krásné vánoční svátky, bude ve znamení tradic, poctivé práce, disciplíny, odpovědnosti, mravních zásad a času s rodinou.

 

Leden je jakési startovní pole a jak se říká, start ovlivňuje konce závodu. Tedu u nás zejména konec roku. Čím lepší start se Vám povede, tím lepší výsledky můžete očekávat. Buvol přináší energii síly vytrvalosti a pevné vůle. Je tedy opravdu ideální období k tomu naplánovat si celý rok dopředu

Nezapomeňte si do plánu zahrnout ideálně všechny oblasti vašeho života, aby se rozvíjely ve vzájemné rovnováze. Leden prostě a jednoduše využijte zejména k přemýšlení a plánování. Ideální čas na vytvoření nástěnky snů. Jen pozor, plán na papíře je jedna věc, ale pak je třeba k realizaci aktivita a naše přičinění se. 

Co si Buvol usmyslí, to dokáže, je tedy skvělé období na dotažení všech restů. Buvol má rád ve všem pořádek, je tedy nejvyšší čas na předvánoční úklid. V tento čas se ale také mohou hroutit rodinné vazby a vztahy, které už nejsou delší dobu v harmonii. Pozor na možné výbuchy emocí či možné rozchody, Buvol je velmi trpělivé zvíře, když ale jeho pohár trpělivosti přeteče, stává se z něj nekontrolovatelný uragán a nic ho nedokáže zastavit. Raději nikomu neříkejte co, kdy a jak má udělat.

Toto období je především také o odpovědnosti, disciplíně, poctivé práci, houževnatosti, poctivosti a tradicích.  Buvol nesnese, když na něj někdo tlačí a to zejména v nočních hodinách, proto v toto období raději na nikoho netlačte a nedorážejte, veškeré hádky, nedorozumění, výměny názorů nechte až na ráno, kdy to lépe ustojíte. Buvol také potřebuje čas a prostor jen pro sebe, dopřejte si proto v tomto období dostatek času sami na sebe, nechte o sebe pečovat, zavřete se s dobrou knihou, či hudbou, jděte si zacvičit…

Ke své spokojenosti Buvol potřebuje pevné zázemí a urovnané rodinné záležitosti. Nemá moc rád módní výstřelky, je velmi konzervativní, proto v tomto měsíci nečiňte žádné velké změny, ale držte se svých starých zvyklostí. V tomto období jednejte přímo, používejte logiku, jděte hned k věci a buďte struční. Buvol nemá rád lichotivé a podbízivé řeči, s takovýmto chováním nic moc nezmůžete, ba naopak. Velmi ctí mravní zásady, proto se nesnažte o žádnou nekalost, se zlou se pak potážete. Budete-li v tomto období tvrdě, zodpovědně a poctivě pracovat, úspěch Vás nemine.

Užijte si toto krásné vánoční období. Ale pozor,  v lednu je nejvyšší čas, abyste si pořádně promysleli své plány na nadcházející rok, ať s nimi v dalším období pod nadvládou Tygra, můžete vyrazit směle k cíli.

 

Čerpáno ze zdroje časopis sféra – článek od Dagmar a Jiřího Černákových.