Čas plyne velmi rychle a rok kovové Krysy/Myši, která vládla roku 2020, se podle čínského kalendáře blíží pomalu ke svému konci.

Dne 12. února 2021 převezme vládu nad letošním rokem kovový Buvol, který bude vládnout do 31.1.2022. A právě teď je ideální doba se na tuto významnou energetickou změnu připravit. Kovový Buvol navazuje na „průlomový“ rok 2020, který byl prvním rokem nového kovového dvanáctiletí a změnil životy snad všech lidí na světě. Rok 2020 byl ve znamení velkých změn a nového a energie Kovové Krysy nám měla pomoci najít nové cesty do naší budoucnosti. Rok 2020 nám měl otevřít pomyslné brány do nové éry, nové budoucnosti. A to myslím udělal jak se sluší a patří.

Jaký tedy bude rok 2021 z hlediska energií pod taktovkou Kovového Buvola.

Co s sebou energie Buvola do roku 2021 přinese a jak nejlépe využít energie tohoto roku ve svůj prospěch?

Každému roku je vtisknuta specifická energie právě takzvaným garantem roku, který vládne vždy danému roku (celkem se vždy vystřídá 12 garantů roku po dobu 12 letého cyklu). Každý rok s sebou nese příznivé a nepříznivé vlivy, které je dobré znát. Na ty nepříznivé je dobré se připravit, protože jak se říká, štěstí přeje připraveným.  A ty příznivé je dobré využít ve svůj prospěch a svést se na jejich vlně. 

PŘIPRAVTE SE: Tento rok bude bezpochyby plodný a přinese ovoce, ale jeho mottem je a bude přísloví „Bez práce nejsou koláče“.  V roce 2020 jsme se měli připravit na roky následující, vše si řádně promyslet, získat si potřebné informace, podklady, fakta, stanovit si své cíle a vize do své budoucnosti. Pokud jsme tak učinili, energie Buvola nám nyní pomůže vydat se po této nové cestě, pomůže nám prorazit si cestu a na ní vytrvat. Nemusí to být úplně nová cesta, můžete klidně pokračovat po své současné cestě, ale bude třeba najít nové způsoby, nové pohledy, nové přístupy, nová řešení, nové technologie a přizpůsobit se změnám. Pokud jste tak neučinili, je nejvyšší čas si zvolit, co v roce 2021 chcete, kudy chcete jít, kam se chcete posunout. Nyní máme jedinečnou možnost nastavit si nová pravidla, jak chceme fungovat, kudy chceme jít, s čímž nám  Energie Buvola může velmi pomoci.

VYDEJTE SE NA CESTU: Buvol je velmi pracovitý, materiálně založený, inteligentní, potřebuje mít ve svém životě řád, je věrný, citlivý, zodpovědný, houževnatý a ctižádostivý. Pokud se rozhodne vydat na cestu, nic ho nezastaví. Pokud se však rozhodne stát na místě, nikdo s ním nehne a pak může nastat problém. Pokud by Buvol zůstal stát, pak zablokuje veškeré energie a člověk se tam může ocitnout ve fázi takzvaného „zacyklení“, kdy chodí takzvaně v kruzích a nevidí východisko ven a pak se může propadat do pocitů depresí a beznaděje. A to určitě nikdo z nás nechce.

Je proto více než důležité, abyste se v letošním roce opravdu rozhodli pro svoji novou cestu a vykročili na ní. Je známo, že když se Buvol vydá na cestu, je téměř jisté, že díky své vytrvalosti a houževnatosti dosáhne svého cíle. Buvol je silné a velmi mocné zvíře. Má obrovskou sílu, která vám může pomoci prorazit si svojí cestu i přes velké překážky. Roku 2021 vládne Kovový Buvol, tohoto Buvola si můžete  představit jako opancéřovaný tank, kterému žádná překážka v cestě neobstojí. A tuto sílu je potřeba získat a využít ji ve svůj prospěch. Díky této síle můžete dosáhnout opravdu velkých cílů.

JEDNEJTE UVÁŽENĚ: Buvol není žádné zbrklé zvíře, je spíše pomalý a těžkopádný, tato energie nám může velmi pomoci v tom se umět zklidnit a pořádně si promyslet vše co potřebujeme, zpomalit, uvědomit si, jak se věci mají, co a jak dál. Pomůže nám stabilizovat věci v našem životě a najít možnosti, jak to staré využít pro tvorbu nového. Tento rok bude hodně o zaměření se sama do sebe, o zklidnění, o tom věnovat čas přípravě, promýšlení/ vymýšlení a plánování naší budoucnosti. Buvol potřebuje čas a prostor sám pro sebe, dopřejte si ho letos plnými doušky, najděte si místo, kde budete moci přemýšlet, rozjímat, meditovat…. Nespěchejte a dopřáváte si na věci, řešení, situace dostatek času, netlačte na sebe.

ZAJISTĚTE NÁVAZNOST: Pro Buvola je také důležitá návaznost, neskákejte od jednoho ke druhému, dělejte postupné kroky. Své cíle, plány ze si rozkouskujte na malé kroky (milníky), a navazujte jedno na druhé. Až dojdete k jednomu milníku, pak je teprve na čase vydat se za druhým. A dopřejte si i své vlastní tempo, které je pro Buvola velice důležité. Rozhodujte se v klidu a moudře, nejednejte zbrkle a ukvapeně. Buvol umí jít rychle, ale i pomalu, je jen na vás co zrovna vám více vyhovuje.

BUDUJTE. Rok kovového Buvola může být plný budování, rozvoje a tvrdé práce. Buvol je velký budovatel, využijte této energie pro plánování dlouhodobější vize do buducnosti a začněte ji pomalu budovat k obrazu svému. Jeho energie nám může pomoci začít budovat něco opravdu velkého, pevného a dlouhodobého. Odvažte se dohlédnout sál, než jen na konec tohoto roku.  Získávejte fakta, informace, zkušenosti, nastavte si pravidla, soustřeďte se na detail. Letos bychom si měli udělat alespoň základní představu, kde chceme být za tři, čtyři nebo pět let.  Hledejte už letos i tu dlouhodobější cestu.  Na své cestě využívejte opory, nápomocných přátel, informací, pravidel, návodů, nebuďte na to sami. Nebojte se žádat o pomoc a rady. Inspirujte se druhými lidmi a tím co se děje nového ve vašem oboru či oblasti, kde působíte.

VYTVOŘTE SI REZERVY: Buvol má také rád jistotu a materiálno, vytvořte si letos rezervy, zásoby, finanční polštáře.

BUĎTE OPOROU: Buvol také není žádný velký romantik a obtížněji vyjadřuje city, lidé tedy mohou občas působit chladněji a odtažitěji. Buvol je také velice spolehlivé zvíře a skvěle funguje po praktické stránce. Má dobrý charakter, pevnou vůli, trpělivost, odhodlání a bývá velkou oporou pro druhé.

VĚNUJTE ČAS DOMOVU A RODINĚ: Buvol je hodně zaměřený na svůj domov, svou rodinu.  Věnujte se letos více než kdy jindy svému domovu, zkrášlování, opečovávaní, zbavte se starých a nepotřebných věcí. Buďte často se svou rodinou, dodržujte různé tradice, rituály, oslavujte, bude to posilovat vaši energii a pocit jistoty a stability. V tomto roce je také dobré si uspořádat a narovnat své rodinné záležitosti a vztahy.

SÍLA A ZDRAVÍ. Buvol je obecně silné zvíře a jen tak neonemocní, má silnou imunitu. Letos můžeme mít proto tendenci svoji pozornost více směřovat na zdraví, energii, alternativnější způsob života, posilování těla, ale i ducha.

Před čím se mít letos na pozoru?

Buvol je silná individualita a také velice tvrdohlavý, a proto můžeme mít letos sklony prosazovat především své zájmy a názory, dělat si věci hodně podle sebe, být více dominantní a jít do věcí silou, ať už ve vztazích, rodně, v kolektivu, práci.  Mohli bychom pak díky takovému chování zavdat příčinu různým konfliktům, třenicím a bojům a rozhněvat si lidi kolem sebe. Aby k tomu nedošlo, stačí si na toto dávat vědomě pozor a snažit se spíše jít vždy cestou domluvy a spolupráce.

Mějte minimálně pro letošek nastavené své cíle a plány, Buvol potřebuje cítit jistotu a stabilitu. Pokud byste měli pocit nejisté budoucnosti, pak můžete přicházet o svou cenou energii a sílu a může vás to vyčerpávat..

Buvol má občas také tzv. „klapky na očích“, nekouká kolem sebe, jde si slepě za svým cílem, a díky tomu může přijít o nějaké další slibné příležitosti, které nevidí.  Sundejte proto své klapky, mějte oči otevřené a vnímejte co se děje okolo vás, abyste nepropásli něco důležitého.

Jak už bylo řečeno, Buvol potřebuje klid a soustředěnost – vyhýbejte se proto hurá akcím, nejednejte zbrkle a chaoticky. Dopřávejte čas, prostor a vlastní tempo nejen sobě, ale také ostatním a nikoho do ničeho netlačte a nenuťte silou. Nemuselo by se vám to vyplatit, protože Buvol umí být celkem agresivní, cholerický a když přeteče pověstná poslední kapka, také velmi rozzuřený a to asi nikdo zažít nechceme.

Nezůstávejte státpředcházejte dlouhodobým blokům a zastavením se a stále postupujte malými krůčky kupředu. Pokud budete v nějaké oblasti života či situaci cítit dlouhodobější blok,  najděte si jinou cestu nebo způsob, jak danou věc, situaci  udělat nebo vyřešit. Nebojte se požádat o radu, pomoc.

Buvol je velký dříč a symbol píle a pracovitosti, tak pozor ať to letos moc nepřeženete. Hlídejte si raději přepracovanost a zvýšené tendence k workoholismu. Nenakládejte si toho na svá bedra více, než jste schopni unést a zvládnout. Dělejte si pravidelné přestávky, při pocitech únavy dostatečně odpočívejte a dopřávejte si kvalitní spánek, čímž předejdete možné ztrátě energie.

Vyhýbejte se letos také velkým a neplánovaným změnám, extrémům a chaosu. Letos bude důležitější než kdy jindy, si v životě co nejvíce udržovat především stabilitu.

Potenciál a energie roku 2021 už známe. To, jaký rok 2021 skutečně bude, záleží ale především na každém z nás. Je jen na nás, jak tyto energie využijeme ve svůj prospěch.  Letošní rok může být z dlouhodobějšího hlediska vaší budoucnosti opravdu důležitý, a proto využijme jeho energie na maximum. Já osobně se toho chopím s vervou Buvola, jelikož 2 mám také ve svém astrotypu

To, jak budete vnímat rok 2021, také záleží na tom, jaké energie jste dostali do vínku ve svém osobním  astrotypu, díky kterému můžete lépe poznat sami sebe, svůj potenciál, silné a slabé stránky.

Každopádně vám přeji, aby rok 2021 pro vás byl rokem plným příležitostí, radosti, lásky, naplnění, úsměvů, úspěchů a splněných přání  a snů. A nezapomínejte, jaký si to uděláme, takový to máme. 

Mějte báječný rok 2021

Dáša

 

Zdroj informací: Přednáška Jiřího Černáka o roce Kovového Buvola

zdroj obrázků: www.pixabay.com