VZDEJTE SE VÝMLUV A OBVIŇOVÁNÍ

V životě potkáte mnoho lidí, kteří se cítí jako oběti života, okolností, osudu a já nevím, čeho všeho ještě. Z jejich úst často zaznívají výmluvy proč něco nejde, neudělali, nezvládli  a obviňování kdo všechno za jejich problémy v životě může. Pokud ale chcete být tím, kdo převzal zodpovědnost za svůj život do svých rukou a dosáhnout toho, co chceme a po čem toužíme, pak je důležité se VZDÁT VŠECH VÝMLUV A OBVIŇOVÁNÍ. 

Jak říká velmi moudře Jan Werich:“Kdo nechce, hledá důvody, kdo chce hledá způsoby.“

Pokud chceme žít život svých snů, je třeba za něj převzít 100% zodpovědnost. To mimo jiné také znamená, že se vzdáme všech výmluv a obviňování, které používáme pro sebe a své okolí k vysvětlení, proč něco nejde, proč jsme něco neudělali, něčeho nedosáhli…Často se také vymlouváme a vysvětlujeme sami sobě.

A jak jsem se vymlouvala sama sobě já?

Já osobně jsem před několika lety (pozor, to jsem ještě neměla děti J) sama sobě dlouho nalhávala, že nemám čas na četbu, sport, kamarády a své koníčky. Že kromě práce nic jiného nestíhám.  A když jsem přišla z práce po 10 – 12 hodinách v kanceláři, co jsem udělala? Najedla se a unavená se „zhroutila“ do sedačky, nalila si dvojku vína a koukala minimálně 2 – 3 hodiny na televizi a to každý den!!!!!! Víte, kolik je to času? Když vezmu jen večerní zprávy (a samozřejmě ne jen na jednom kanále :-)) – minimálně půl hodiny denně, sečteno za rok je to celý pracovní měsíc!!!  Sama sobě i okolí jsem nalhávala, že kromě práce nemám na nic čas, byla jsem „obětí“ práce. Naštěstí jsem si ale sama sobě přestala lhát a rozhodla se změnit své jednání a naučený vzorec chování po malých krůčcích. Začalo to tím, že jsem si stanovila na četbu 1 hodinu týdně to ve středu, kdy nešel žádný oblíbený seriál :-). A světe div se, za měsíc jsem téměř televizi nezapínala a od té doby čtu v průměru 1 knihu měsíčně, a mimo rodiny a práce zvládám spoustu dalších věcí a hlavně mám čas sama na sebe a svůj osobní rozvoj.

Všechno je to o našem rozhodnutí, jak svůj čas využijeme.

Přestaňte se stavět do role oběti vnějších okolností či jiných lidí a zaujměte nový postoj. “VŽDY BYLO V MÝCH SILÁCH UDĚLAT TO JINAK, SPRÁVNĚ A DOTÁHNOUT TO DO KÝŽENÉHO VÝSLEDKU“.  Z nějakého důvodu (neznalost, nedostatek znalostí, odvahy, ze strachu, z pohodlnosti…) jste se rozhodli tuto svou sílu nevyužít. Proč? Na tom už nezáleží, je to jen minulost. Nyní je čas soustředit se na TADY A TEĎ.

Nikdy nebudete mít stoprocentní zodpovědnost za svůj život, pokud nepřestanete také OBVIŇOVAT někoho nebo něco ze svého neúspěchu. Problémy nevyřešíte svalováním viny na druhé či na okolnosti. Vždy jste to byli vy,

… kdo se tak rozhodl

… kdo jedl nezdravou stravu

… kdo vydělané peníze utratil

… kdo přijat současnou práci

… kdo se opil

… kdo si to koupil

…kdo se věnoval nedůležitým věcem

…kdo to vyslovil

…kdo odkládal důležitý úkol

… kdo svůj čas věnoval dívání se na televizi, hraní her…..

Neobviňujte ze svého neštěstí, či ze současné situace nikoho ani nic jiného. Pamatujte, že vždy  VY jste autorem myšlenky, VY jste vnímal(a) pocity, VY jste  vyslovil(a) slova, VY jste učinil(a) rozhodnutí, VY jste reagoval(a) na danou situaci  a proto jste tam, kde jste.

Jak říká Mark Džirasa „Nacházíte se přesně tam, kam jste dovedli sami sebe vy sami :-)“.

Přeji dny plné pohody bez obviňování někoho či něčeho a ať máte plně ŽIVOT VE SVÝCH RUKOU.

Dáša

PS:

PS: Odložte i své negativní a tíživé myšlenky. Jak na to se dozvíte v mém novém ebooku. Stáhněte si ZDARMA EBOOK PRŮVODCE OČISTOU MYSLI.

 Doporučuji začít se změnami po malých krocích. Jak pomocí malých kroků dokázat velké věci – O tom jsme napsala celý EBOOK MALÝMI KROKY ZA VELKÝMI SNY. Podívejte se na UKÁZKU z ebooku Malými kroky za velkými sny.

Zdroj: volně inspirováno Ivo Toman – kniha úspěšná sebemanipulace, Jack Canfield – kniha Pravidla úspěchu