ZBAVTE SE ŠPATNÝCH VZPOMÍNEK POMOCÍ JEDNODUCHÉ TECHNIKY

Dub 26, 2021 | Blog | 0 komentářů

Každý z nás si v sobě nosí nějaké špatné vzpomínky, zážitky, zátěže, neúspěchy a zranění z minulosti, které už nám k ničemu neslouží a zbytečně nás zatěžují.  Někdy se nám přihodí nepříjemná situace, která se nám pak jako vzpomínka stále tak nějak tlačí do naší mysli a my ne a ne ji vytěsnit. Těchto nepříjemných vzpomínek a všech ostatních „nezdravých břemen minulosti“ je potřeba se nejlépe jednou provždy zbavit.

K tomu můžete použít například jednoduché NLP cvičení s pomocí Vaší představivosti. Já osobně ho používám velmi ráda, je jednoduché a můžete jej použít kdykoli. Je důležité si uvědomit, že to jak se cítíme, neurčuje situace jako taková, ale naše odpověď a reakce na ni. Toto jednoduché cvičení Vám pomůže převzít kontrolu nad „filmy“, které se odehrávají ve Vaší hlavě. Velmi záleží na velikosti plátna, na kterém se Váš film odehrává,protože velké plátno vyvolává velké emoce, zatímco malé plátno minimální. Pojďme na to!

 

CVIČENÍ ZBAVTE SE ŠPATNÝCH VZPOMÍNEK:

1) Začněte myslet na něco, co se vám v nedávné době přihodilo a co vás stále trápí, na něco, co už nechcete mít v hlavě. Soustřeďte se na vizuální podobu vzpomínky – na obrázek, nebo film, který vidíte ve své mysli.                                                                                 

2) Tento obrázek zmenšete, pošlete jej daleko od sebe a nechte z něj vyblednout barvy i jas.                                                  

3)  Jestliže slyšíte hlasy a zvuky dané situace, nechte je zeslábnout.                                                                                         

4) Zmenšete svůj obrázek natolik, že budete muset mhouřit oči, abyste viděli, co na něm je. A potom je zmenšete ještě více.                                                                                                                                                                                        

5)  Jakmile bude mít velikost drobku, můžete jej prostě smést ze stolu.

 

 

A je to :-). Možná se teď ptáte: „Co mám ale dělat, když se vzpomínka vrátí?“ Odpověď je jednoduchá, budete ji věnovat 10 vteřin svého času a uděláte toto cvičení znovu. Po pár opakováních to Váš mozek už bude dělat sám za Vás. 

 

MŮJ TIP: Já osobně ještě moc ráda využívám jednu vizualizaci. Pokud je nějaká vzpomínka, která mě trápí a vrací se mi do mysli, tak si vždy tuto vzpomínku, nebo okamžik z dané vzpomínky, představím jako fotku. Pak si tu fotku vezmu v představě do ruky, vezmu zapalovač a jednoduše tu fotku zapálím a dívám se, jak vzpomínka hoří a odchází a mění se v energii. Ještě v duchu pronesu větičku jako „propouštím tě.“

 

Co je to NLP: Neuro lingvistické programování (zkráceně NLP) je psychoterapeutická metoda vyvinutá matematikem, programátorem a psychologem Richardem Bandlerem a lingvistou Johnem Grinderem na začátku 70. let 20. století. NLP vzniklo, aby pomohlo lidem získat větší kontrolu nad svou myslí.

 

NLP LZE VYSVĚTLIT:

  • Neuro – označuje smyslové orgány, svět vnímáme právě smysly;
  • Lingvistické – označuje řeč a vnímané a prožívané je organizováno, uchováno a předáno právě pomocí jazyka;
  • Programování – znamená opakující se vzorce (programy) vnímání, myšlení a cítění, naše vědomé i nevědomé plánování situace na základě jazykového zhodnocení dané situace.

Základní myšlenka této metody tkví v tom, že v naší mysli si vytváříme jakési vnitřní mapy (někdy též smyslové mapy, neuromapy), které předcházejí řeči (i vnitřní), a jsou s ní aktivně spojené. Ačkoliv je tento model výrazně zjednodušený, jeho význam tkví v upozornění na algoritmickou posloupnost (program) smyslového vnímání – jazykové zpracování – naše chování. Přitom jazykové zpracování nemusí být jen vnitřní řeč, může jít i o slova, která nám bezděky vytanou při určitých podnětech a která bez rozmyslu vyslovíme.

 

Více technik a cvičení na to, jak pracovat se svou myslí a myšlenkami najdete v mém EBOOKU PRŮVODCE OČISTOU MYSLI, který si můžete STÁHNOUT ZDARMA.

Víte, že nyní s můžete pořídit EBOOK TAJEMSTVÍ MOTIVACE JEN ZA 49 Kč?

S technikami NLP a mnoha dalšími pracuji se svými klienty v rámci koučovacích sezení. Vyzkoušejte UKÁZKOVÝ MAILOVÝ KOUČINK ZDARMA